Rozhovory 25.01.2022
Autor: Kamila Stříteská Ströer

V první třetině jsem hledal dech, ale pak jsem se do toho dostal, říká útočník Patrik Zdráhal

Patrik Zdráhal se vrátil do kádru Vervy po delší pauze, která byla způsobena zraněním. Hned v prvním utkání po návratu se rovnou zapsal na listinu střelců a na Spartě otevřel skóre zápasu ve druhé třetině. Jak hodnotil rychlonohý útočník utkání?

Patriku, jak bys zhodnotil utkání se Spartou, do kterého jsi nastoupil do delším zranění? Cítil ses už dobře a jak probíhala rekonvalescence?

Myslím si, že náš výkon ve dvou třetinách byl hodně dobrý. Bohužel jsme ke konci třetiny inkasovali smolný gól a následovalo to, co se nám stává celou sezonu. Po inkasované brance jsme přestali hrát a vypadli jsme z role, což nás opět stálo zápas. Podle mě jsme jinak byli lepším týmem, ale bohužel jsme odjeli bez bodů. V utkání jsem se cítil docela dobře. Až na první třetinu, kde jsem ještě hledal dech, potom to už bylo lepší. Rekonvalescence probíhala v Ostravě, kde jsem chodil k fyzioterapeutovi a doktorovi.  Bylo super, že se týmoví doktoři domluvili s panem doktorem Demelem z Ostravy a společně s fyzioterepeutem se o mě postarali. Chtěl bych jim moc poděkovat za to, jak se o mě starali a v co nejkratším horizontu jsem se mohl připojit k týmu. Jeden čas to vypadalo, že pro mě skončila sezona. Naštěstí problém nebyl až tak vážný. 

Byla znát i na ostatních hráčích Litvínova nucená pauza způsobená koronavirem? Zdálo se, že začátek utkání byl velmi opatrný.

Na každém hráči se samozřejmě projeví, když vypadne ze zápasového tempa. Myslím si, že ten problém pro nás nebyl tak velký a podařilo se nám odehrát velmi slušný zápas. O to horší je, že odjíždíme bez bodů, protože jsme si na Spartě zasloužili bodovat.

Kdy se utkání zlomilo na stranu Sparty?

Soupeři pomohl vyrovnávací gól, kdy jsem do toho zbytečně sáhl a spadlo to do branky. Bohužel to byla smolná branka, která je mohla nastartovat. Náš největší problém je ale v tom, že po obdržené brance přestaneme hrát naší hru.

Co se stalo ve třetí třetině, kdy jste inkasovali dvě branky v rychlém sledu?

Do závěrečné třetiny jsme nastoupili vlažně a Sparta se dostala na koně. Potom jsme se už nedokázali vrátit zpátky.

V pátek vás čeká utkání se Zlínem, který zachrání už pouze zázrak. Budete tedy zřejmě favoritem na vítěze, navíc před domácím publikem. Co od utkání s posledním týmem tabulky očekávat?

Sice je Zlín poslední, ale to neznamená, že nás čeká jednoduchý zápas, naopak umí být nepříjemným soupeřem. Nezbývá nám nic jiného než vyhrát za tři body. Potřebujeme se dostat tabulkou výš. Sezona se krátí a je třeba udělat šňůru vítězných zápasů.

Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >