A-tým 16.02.2017
Autor: Redakce

V pátek ve Vítkovicích, v neděli doma Vary (15:30)

Finiš základní části se rozjíždí na plné obrátky, už dnes se Verva vydává k pátečnímu zápasu na led Vítkovic.
Před pokračováním soutěže po reprezentační přestávce byly Vítkovice stále ve hře o první „šestku“, i když vzhledem k osmé pozici a náskoku jen šesti bodů na hraniční jedenácté místo si hlavně hlídaly „desítku“.

Po středečním kole si díky výhře v Karlových Varech (5:3) polepšily. Náskok na jedenáctou příčku mají nyní minimálně (včetně nedohraných utkání) sedm bodů.

Takže motivaci uspět v pátečním zápase mají Ostravané nejméně dvojí: přiblížit si účast ve vyřazovacích bojích a ještě více se třeba poprat o „šestku“. Při pětibodové ztrátě na šesté místo a odloženém zápase 42. kola se Zlínem (bude se dohrávat 21. února) se ještě klidně mohou o čtvrtfinále porvat.

S Vervou se v této sezóně rvali úspěšně. Po úvodní porážce 0:2 v Litvínově zvítězili v odvetě doma 4:1 a následně bilanci překlopili na svou stranu po výhře 2:1 na severu Čech. Jinými slovy, aby měl Litvínov lepší vzájemnou bilanci, musel by v pátek vyhrát venku alespoň o tři góly.

Toho však není ke žlutočerné spokojenosti tolik potřeba, příjemný by asi byl jakýkoli zisk.
Už proto, že z posledních pěti zápasů Ridera čtyři vyhrála. Husarskými kousky byly hlavně úspěchy v Praze se Spartou a v Hradci s Mountfieldem bez jediné inkasované branky (shodně 2:0).

Výborná vizitka gólmana Bartošáka, který je momentálně v úspěšnosti zásahů na prakticky stejném čísle, jako Jaro Janus (92,72, respektive 92,74).

Tým kouče Jakuba Petra postrádá výraznějšího střelce. Nejlepší David Květoň by s tuctem zásahů byl v Litvínově až čtvrtý za Lukešem (16), Hüblem (16) a M. Hanzlem (14). Posledně jmenovaný se trefil v posledních třech zápasech.
Za to hned dvanáct vítkovických hráčů má dvouciferný součet gólů a asistencí.

Pro trenéry HCVL bylo potěšující, že tým ve středu pětkrát skóroval, i když se musel obejít bez tradičního bodového příspěvku dvojice Hübl – Lukeš.

Odchovancem vítkovického hokeje je obránce Tomáš Pavelka a také kouč Darek Stránský.
----------------------------------------------------------------------------
V neděli Verva v PKH derby přivítá Karlovy Vary (15:30).
Rozhovory - Junioři 11.07.2019

Kapitán juniorky Bartoš: Na loňskou sezonu chceme navázat. Změnu pravidel vítá

Do startu DHL Juniorské ligy akademií zbývají ještě téměř dva měsíce, týmy už však za sebou mají velkou část letní přípravy. V krátkém rozhovoru se o změnách pravidel, cílech do dalšího ročníku a letní přestávce rozpovídal kapitán Dan Bartoš.
Více >
Mládež 05.07.2019

Útočník Jindra je juniorským mistrem světa v inline hokeji

Čeští junioři na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně dosáhli skvělého úspěchu. Ve čtvrtek ve finále turnaje porazili USA 5:2 a vybojovali nejcennější kov. Jedním z hráčů byl i útočník litvínovské juniorky David Jindra.
Více >
Mládež 04.07.2019

Svoboda byl nominován na kemp U20 ve Finsku

Další pozvánku na kemp reprezentace do dvaceti let obdrželo jedno z příjemných překvapení loňské sezony - Přemysl Svoboda. Mladý útočník se v červenci zúčastní přípravného kempu a čtyř zápasů ve finském Vierumäki.
Více >