Před deseti koly se o tom skoro ani nesnilo, teď je to skutečnost. Litvínov byl ještě před měsícem v tabulce poslední se čtyřbodovou ztrátou na předposlední Chomutov. A teď bojuje o "desítku"! Od neděle do úterý už v ní dokonce byl.

Tým venku bodoval v posledních čtyřech zápasech, z toho poslední dva vyhrál (1:2p v Liberci, 0:1sn v Plzni, 2:0 v Třinci a 3:2 v Brně).
Celkově zvítězil v posledních třech utkáních za sebou a posunul se na jedenáctou příčku.

Aktualizováno: Na marodce je od utkání v Brně útočník František Lukeš. Obránce Jiří Šlégr, který nenastoupil v posledním zápase, už byl v týdnu k dispozici, ve středu i ve čtvrtek trénoval ve čtvrté formaci. K utkání do Ostravy po domluvě s trenéry neodjel, v neděli by měl být připraven.

S mužstvem už do Ostravy nepojede Pavel Rosa, který se dnes s klubem dohodl na odchodu do finského Lahti. Naopak Peter Jánský v Litvínově zůstává (viz Krátké zprávy). Tým se do Ostravy vydá už ve čtvrtek odpoledne.

HC Vítkovice Steel vyslaly v úterní předehrávce do hry proti Chomutovu k extraligové premiéře teprve 19-letého Erika Němce. Juniorský reprezentant dal v utkání dvě branky a na třetí přihrál, to byl debut! V Litvínově takovou (dvougólovou) premiéru pamatujeme u dvou hráčů, Angela Nikolova proti ČB a Michala Trávníčka proti Opavě.

Němec se v úterý výraznou měrou podílel na vysokém vítězství nad Piráty v poměru 8:3. HCVL tak páteční soupeř odskočil v tabulce na pět bodů.
Pět duelů předtím porazili Ostravští Chomutov na jeho ledě také o pět branek (7:2). Mezitím ale čtyřikrát podlehli, což vedlo trenéry k výrazným změnám v sestavě. Byly zdá se prospěšné.

Tým vede 43-letý Slovák Peter Oremus, asistentem a vedoucím mužstva v jedné osobě je o rok mladší Roman Šimíček.
Nejvíce branek a asistencí nasbíral Ondřej Roman (6+18), dvouciferným střelcem je Rudolf Huna (13).
V neděli a v úterý míří modrobílý celek dvakrát ven, do Třince a do Plzně.

První duel v Litvínově vyhrály Vítkovice 4:1, jedinou branku Vervy dal Jakub Černý. Dokáží černožlutí venku bodovat popáté za sebou?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
V neděli přivítá Litvínov doma Slavii Praha. Další celek v tabulce nedaleko vzdálený, před víkendem má o šest bodů víc. V pátek nehraje.