V Ostravě, kde se mu léta nedařilo, Litvínov naposledy (to bylo 17. února letošního roku) vyhrál 2:1.
Kdyby to dokázal v pátek, přetrhl by aktuální sérii osmi porážek.

Z prvních sedmi zápasů v nové sezóně celek Vítkovice Ridera šestkrát bodoval.
V poslední době se mu bodový přísun zastavil, prohrál pětkrát v řadě.

Naposledy s Olomoucí, i když první třetinu Vítkovice vyhrály. Jenže pak přišel katastrofální úvod druhé části – za půldruhé minuty tři góly a obrat skóre na 1:3. Tým pak vydřel vyrovnání a získal bod za remízu po šedesáti minutách. Ale v prodloužení o vítězství přišel.

Kouč Pavel Trnka, který tým vede s Jakubem Petrem (a Vladimírem Vůjtkem) viděl poslední zápas takto: „S výkonem týmu jsme dnes byli spokojeni, výsledek byl pro nás velmi krutý… Vypracovali jsme si dostatek šancí, ale neproměnili jsme je.“
Severomoravané klesli v tabulce na deváté místo.

Jedničkou v brance je Patrik Bartošák. Střelci týmu Radoslav Tybor a David Květoň, oba dosáhli už na šest gólů.

Kdo z obou soupeřů se v pátek chytne?

Litvínov má po dohrávce na Spartě už jen dvě příležitosti, jak vylepšit svou zatím chabou bilanci v první čtvrtině základní části. Dosavadních sedm bodů je zatím vyrovnaný nejhorší výsledek týmu z jedné čtvrtiny, z prvních třinácti kol ročníku 2005/2006.

Kubát i Hübl už začali trénovat, ale nad jejich startem ve víkendových zápasech je ještě otazník. Nadějněji to vypadá u Kubáta.

Na Moravu se tým vydá už ve čtvrtek odpoledne. V pátek absolvuje od 10 hodin ve Vítkovicích rozbruslení.
----------------------------------------------------------------------
V neděli přivítá Verva Kometu Brno, aktuálního lídra soutěže. Také soupeř HCVL se vydá k zápasu o den dříve, již v sobotu.

Od zítřka (pátek) cca 9 hodin je možné v online předprodeji zakoupit lístky na všechny tři nejbližší domácí zápasy Vervy (neděle 17:30 Brno, úterý 17:30 Plzeň, pátek 20. října 17:20 Liberec). Lístky k stání, omezený počet i k sezení.