HCVL dosud venku vyhrál za tři body jediné utkání z jedenácti, v říjnu v Karlových Varech.
Bodoval ještě na Spartě (2 body), v Pardubicích (2), v Plzni (1) a ve Zlíně (1).

Stmelený kádr Hanáků se aktuálně drží na šestém místě tabulky, nasbíral dvakrát více bodů než Litvínov.

Hned tři členové kolektivu trenéra Venery oblékali v minulosti litvínovský dres.
Útočník Jakub Matai je žlutočerným odchovancem, odešel odsud v osmnácti letech.

Další dva hráči naskočili za Litvínov i v nejvyšší soutěži. Jan Eberle z Kladna do rozhodujícího sedmého zápasu finále play off v Třinci. Marek Laš odehrál pod Krušnými horami závěry dvou sezón, 2011/12 a 2013/14.

Kdo by tehdy řekl, že Laš bude nejlepším střelcem extraligového týmu? Na kontě má nyní 11 branek. Výrazně tím převyšuje zbytek olomouckého týmu, druzí v pořadí (útočník Řípa a obránce Vyrůbalík) skórovali čtyřikrát.

Jedničkou v brance je Slovák Konrád. Jen první Liberec dostal v soutěži méně branek než Hanáci, naopak většina týmů jich nastřílela víc.

Zápas se odehraje na stadiónu s přezdívkou Plecharéna s kapacitou pět a půl tisíce diváků, z toho 3800 je k sezení. Na ledě, který má téměř maximální rozměry, 59,5 na 29,5 metru.
Průměrná letošní návštěva na domácí olomoucký zápas v Tipsport extralize je 4821, často se tedy hlediště blíží stoprocentnímu využití.

Doma Verva Olomouc zdolala svým letos nejčastějším výsledkem, tedy 3:2 po samostatných nájezdech. V základní hrací době se 18. října trefili Hübl a Jánský, resp. Vodný a Buc. Nájezdy rozhodl Lukeš.

Pátečnímu utkání budou asistovat kamery České televize, začíná proto v 17:20 hodin.
V neděli se na severu Čech představí Vítkovice (17:30).

Doma čeká Verva na tříbodovou výhru od prvního kola.
Dočká se v neděli?

Vedení HC VERVA Litvínov požádalo o spolupráci trenéra Miloslava Hořavu.
Stal se externím konzultantem trenérů a vedení klubu, pomůže při analýze současného stavu a v přípravě týmu v tréninkovém procesu.