Čtyřgólový středeční plzeňský střelec útočník Václav Pletka a čtyřgólový středeční litvínovský asistent obránce Richard Jareš se v pátek střetnou v zápase 49. kola na ZS Ivana Hlinky. Litvínov po třech porážkách porazil Kladno a na výsledek by rád navázal i proti družině Martina Straky. Zápas nepřenáší televize a vstupné je na něj znovu zlevněné o více než 50 procent (60 - 40).

Na utkání se dle informací klubu chystá kolem sta fanoušků Plzně, nenechte se jimi zahanbit a vytvořte našim hráčům opravdu domácí prostředí!

A co kapitáni, Martin Ručinský a Martin Straka, kteří se mnohokrát potkali v NHL a v reprezentaci? Česká nejvyšší hokejová soutěž má co nabídnout a páteční duel pod Krušnými horami bude patřit k těm hodně zajímavým.

I dnes je kromě prasete od firmy ASTUR-KA s.r.o. připravena cena pro dalšího z permanentkářů:
2 skipasy od firmy od Skiareálu Boží Dar - Neklid.
Obě předání se uskuteční o 1. přestávce po úpravě ledu.
2. přestávka patří soutěži HC ve střelbě na branku.

Plzeň honí první Spartu, ke které se po výhře nad Třincem 7:5 na druhém místě přiblížila na dva body, neboť lídr ztratil v Praze dva body se Zlínem.
Kádr klubu Martina Straky výrazně sází na zkušenost. Na jeho širší soupisce napočteme neuvěřitelných dvacet (!) hráčů starších třiceti let. Kaberle, Modrý, Vykoukal, Straka, Vlasák, Duda, ta jména zní. K tomu připočtěme aktuální formu nejproduktivnějšího hráče týmu Radka Dudy, ktzerý se vyšplhal už na třetí příčku produktivity TELH.

Litvínov stále živí naději na předkolo play off, čtyři kola před koncem snížil ztrátu na desáté Brno na sedm bodů a má oproti Kometě zápas k dobru. Zároveň ale musí odrážet celky pod sebou, Slavia ztrácí dva body, Boleslav tři, ale ta má naopak utkání (právě s Plzní) k dobru.
Viktor Hübl se v kanadském bodování soutěže vrátil do první desítky, kde byl před svým zraněním.

Dosud nejvyšší litvínovskou výhru této sezóny odnesla právě Plzeň, v listopadu byla na ZS IH deklasována poměrem 8:2.
Na západě Čech se naopak Vervě střelecky nedařilo, v obou utkáních zde skórovala jen jednou (1:2, 1:4).

Vítězná sestava černožlutých ze středečního zápasu pravděpodobně velkých změn nedozná. Méně pravděpodobný je kromě Hujsy a distancovaného Kubinčáka jen start brankáře Petra Fraňka, který minulé utkání pro zranění nedochytal.

Videopozvánku na zápas najdete na webu