V Edenu hrál Litvínov mistrovské utkání naposledy před čtyřmi roky, v play out 2012, kdy se sem Slavia Praha vrátila z nejmodernější a největší pražské arény. První utkání zde vyhrál 2:1, druhé prohrál 2:6.

Pražané jsou doma zatím stoprocentní. Porazili v prvním utkání Karlovy Vary (4:2) i ve druhém Jihlavu (5:0). Doma vyhráli včetně WSM ligy osm utkání za sebou.
V baráži zvítězili v posledních třech zápasech. Stále tak živí naději na návrat do extraligy po roce působení ve WSM lize.

První vzájemný barážový duel vyhrála Verva doma před deseti dny 4:2 dvěma brankami Dudy, jednou Piroše a Havlíčka.

Žlutočerní na první venkovní výhru v baráži čekají. Po porážce v úterý ve Varech (2:3) se náskok týmu na třetí příčku snížil na jediný bod. Zápas nedohráli Gerhát a Havlíček, první ve čtvrtek trénoval.

Pražané naposledy uzmuli dva body Jihlavě na Horáckém zimním stadiónu v Jihlavě za výhru 5:4 po nájezdech. Bodově se zatím nejvíc daří zkušeným Mikulíkovi (3+2) a Davidu Hruškovi (0+5).
V brance je stále neotřesitelnou jedničkou gólman Alexander Hylák s úspěšností zásahů v baráži přes 92 procent.

Litvínovský útočník Radek Duda ve Slavii působil v letech 2002/3, 2004 až 2006 a 2007/8. V roce 2003 s ní získal mistrovský titul.
V bodování baráže je Duda v Litvínově druhý (3+2) za - v celé baráži vůbec nejlepším - Robinem Hanzlem (1+5).

Duda je členem prvního litvínovského útoku, který se od svého sestavení v play out 20. března z posledních dvaadvaceti vstřelených branek mužstva nepodílel jen na čtyřech.

Tým HCVL bodoval v deseti utkáních za sebou, než tuto sérii uťala v úterý karlovarská Energie.
Naváže hned novou?

Zápas dvou aktuálně nejlepších týmů tabulky baráže (jak té skutečné, tak tabulky pravdy) začíná v pátek v Praze v 18 hodin. Poraženému týmu hrozí pokles na třetí příčku.

Ropáci on Tour po rychlém vyprodání první autobusu vypravují druhý, hlaste se na jejich stránkách! Zde: zájezd
Druhý zápas: Jihlava - K. Vary, 17:30
-----------------------------------------------------------------------------------
V neděli Verva přivítá pod Krušnými horami Duklu Jihlava (15:30).
Klub byl dnes zpraven o tom, že v případě, že by se v neděli 10. dubna nehrálo semifinále play off, televizní utkání z baráže nebude ČT realizováno.