Účastník mezinárodní středoevropské EBEL ligy (Erste Bank Eishockey) má nyní v kádru i tři hráče s litvínovskými zkušenostmi. Na ledě je od 26. července.

K brankáři Patriku Nechvátalovi, který v kraji okurek strávil už minulou sezónu, přibyl před pár dny obránce Petr Kousalík. A soupiska Orlů uvádí také útočníka Romana Tomase, který na severu Čech působil v části ročníku 2007/8 a červeno-bílo-černé barvy oblékal rovněž již v předešlém roce.

Na jaře Orli postoupili znovu do čtvrtfinále play off EBEL, ve kterém podlehli Klagenfurtu 1:4 na zápasy. Série ale byla vyrovnaná, tři z pěti utkání se musela prodlužovat. I proto mluví letos o cíli konečně čtvrtfinálovou bariéru překročit.

Zatímco v základní části 2014/2015 dostal ve znojemské brance nejvíce příležitostí Kanaďan Chris Holt, v play off více chytal Patrik Nechvátal.

V kanadském bodování základní části se díky úctyhodnému počtu 42 asistencí nejvíce prosadil 24-letý forvard Adam Havlík (6+42). Znojmu výrazně pomohl také litvínovský odchovanec Pavel Rosa, který zde v 16 zápasech zaznamenal 21 bodů (11+10).
Novým asistentem trenéra Režnara se v létě stal Miroslav Vybíral.

Zimní stadion města Znojma byl postaven v roce 1970 jako nekrytý, střechy se dočkal o sedm let později. Do roku 1996 byly na tribunách pouze místa k stání. Současná kapacita hlediště je 4800 míst.

Klub byl založen jako TJ Sokol Znojmo v roce 1933 a největší úspěchy jsou neodmyslitelně spjaty se jménem a působením v klubu podnikatele Jaroslava Vlasáka v 90. letech minulého století. Od roku 1999 do roku 2009 působili HCOZ v extralize. Před šesti lety prodali licenci do Brna Kometě.

Znojmo bylo pravidelným účastníkem play off. Z té doby si fanoušci budou pamatovat jméno slovenského útočníka Petera Puchera (* 1974), který spolu s kolegou Uramem táhnul ofenzívu týmu v první útočné vozbě. Proč jej připomínáme? Protože se do klubu před časem vrátil.

Oba celky se utkaly i v přípravě před minulou sezónou. 4. září 2014 zvítězil Litvínov na Zimním stadiónu Ivana Hlinky 4:1 po třetinách 2:1, 2:0 a 0:0 brankami Martynka, Jánského, Kubáta a Lukeše. Za hosty se trefil právě Tomas.
Znojmo má v plánu hned v sobotu souboj s Ingolstadtem.

Verva je na ledě od 23. července. Realizační tým byl doplněn o asistenta trenéra Rulíka Ondřeje Weissmanna, který bude mít v pátek u A-týmu Litvínova obnovenou premiéru po 17 letech.

11. srpna přivíta HCVL Amur Chabarovsk.