V neděli pak čeká tým a jeho fanoušky derby s Chomutovem na Hlinkově stadiónu.

Litvínov je aktuálně předposlední a Boleslav šestá, ale kdyby Verva ve středních Čechách uspěla, bodově svého nejbližšího soupeře dotáhne. Boleslavští dosud vybojovali devět bodů.

Je začátek sezóny a tabulka zatím proto nemá velkou vypovídací hodnotu. Ale určitě je povzbuzující být v ní výš.

Tým debutujícího trenéra Patrika Augusty, syna nedávno zemřelého kouče a bývalého jihlavského hráče a reprezentanta Josefa Augusty, poslední dva zápasy prodlužoval. Zároveň také stejně jako žlutočerní poslední tři duely prohrál, postupně v Liberci (1:3), doma s Plzní (2:3p) a ve Vítkovicích (2:3sn).

František Výborný, který předtím několik sezón vedl tým jako hlavní kouč, nyní u mužstva působí jako konzultant.

Na rozdíl od předchozích dvou let (a lét) se letos Verva s Bruslařským klubem utkala i v přípravě. Doma vyhrála 4:3, venku podlehla 2:5.

Klubové bodování vede Lukáš Žejdl se šesti body (2+4). Střelcem týmu je Jakub Orsava se čtyřmi góly. Bývalý litvínovský obránce Matěj Stříteský odehrál dosud čtyři zápasy.

Jedničkou v brance je Brandon Maxwell, 26-letý americký gólman s kanadským pasem, který extraligové zkušenosti sbíral i ve Vítkovicích a hlavně v Pardubicích.
Na soupisce MB najdeme i ex-sparťanského obránce a litvínovského odchovance Vladimíra Emingera.

Litvínov se na další zápasy připravuje od úterý, trenéry poněkud trápí marodka. K dispozici už by mohl být Hanzl, trénuje také Doležal.

V Boleslavi potřebuje mužstvo najít střelce, devět gólů v šesti zápasech je slabou vizitkou, nejhorší v soutěži. To pak nepřebije ani pátá nejlepší obrana. Žádný z hráčů se zatím nedostal přes dvě trefy do černého.

Zaboduje HCVL poprvé venku a odrazí se před derby k lepším výkonům?