Šelmám zpod Ještědu start do soutěže příliš nevyšel. Vyhráli sice v prvním kole na ledě ještě neposíleného Kladna, ale pak zaznamenali čtyři porážky v řadě.
Nepomohlo ani angažování brankáře Ondřeje Pavelce z NHL, který bojuje o post jedničky s Markem Pincem.
Nejproduktivnější hráč týmu Petr Nedvěd stihl zatím nasbírat deset bodů (2+8).

Tým Bílých Tygrů Liberec jich má v tabulce jen sedm a to po osmi kolech nestačí výš než na dvanáctou příčku. Naposledy si Liberec prožil malý pád na dno, v úterý doma se Slavií prohrával už 0:5, pak snižoval, snižoval, ale porážku (4:6) už neodvrátil. V Litvínově by se rád odrazil k lepším dnům.

Kdo se postaví v pátek proti libereckým střelcům? Odchovanec žlutočerných barev Marek Pinc nebo Ondřej Pavelec?
Tipnuli bychom si Marka Pince, v minulém utkání Pavelce střídal za stavu 0:4 a svůj minizápas vyhrál 4:2.

Litvínov by rád po dvou výhrách poprvé v sezóně zaznamenal minisérii tří vítězství a upevnil si pozici ve středu tabulky, nebo ještě lépe nad ním.
Soupeři má co oplácet, v minulém ročníku TELH mu uzmul jen dva z dvanácti bodů za výhru 5:4 po nájezdech.

Po Jiřím Gulovi vypadá nadějněji zdravotní situace u dalšího beka Karla Kubáta a Jiřího Zemana, alespoň jeden by mohl být k dispozici.
Otazník je nad Kubinčákem.

Martin Ručinský nastoupil k poslednímu (přípravnému) utkání 31. srpna proti ruskému Nižněkamsku.
Vstřelil gól a celkem ve čtyřech přípravných zápasech, ke kterým nastoupil, skóroval třikrát. Delší dobu po poranění v horní polovině těla už mohl trénovat.
Potká se v pátek na ledě s další legendou Petrem Nedvědem?

Připomínáme, že lístky na utkání se začnou prodávat tentokrát až v pátek, 10 - 13 hodin, 15 hodin - utkání.

V neděli míří Verva do Holešovic na led Sparty Praha (18:15).
Zápas vysílá ČT4, ale hráči budou rádi za každé ruce podpory v hledišti.

Pražané jako první už po osmi zápasech měnili trenéra. Šest porážek v řadě zlomilo vaz Richardu Žemličkovi.
Uplatní jeho nástupce Václav Sýkora své litvínovské znalosti?

Před nedělí čekalo Spartu ještě čtvrteční derby v O2 aréně proti Slavii. Nedlouho před koncem byl stav 2:2, nakonec Sparta podlehla 2:3.
Klub láká do svých řad z NHL Eliáše, přivedl už nové hráče Rachůnka a Vantucha. Po derby mají potíže Foster (nos) a Pacovský (podezření na otřes mozku).