Výprava Vervy se ve čtvrtek odpoledne vydala na cestu do Ostravy, kde se v pátek od 17 hodin utká s Vítkovicemi. Ty mají od posledního utkání s Vervou, které v Litvínově skončilo 3:2 pro domácí, za sebou povedenou sérii hned celého tuctu utkání. Nebodovaly z něj jen ve dvou zápasech, ve Varech a v Třinci. Naposledy deklasovaly pardubice venku 6:1!

Doma pak vyšli Ostravští naposledy naprázdno hodně dávno, 28. října proti Třinci (0:2).
Bodování klubu vedou útočníci Svačina (12 + 18) a Roman (12 + 15).

Litvínov měl v závěru roku šňůru šesti utkání, v nichž čekal na tříbodový zisk. Ale i tak bodoval (5), což bylo důležité, znamenalo to udržení se v popředí tabulky.

Momentální žlutočerná série je už o poznání příznivější. Zní: tři výhry v řadě za 8 bodů.

Aktualizováno 9. 1.: V sestavě by výrazné změny z důvodu zranění nastat neměly. Jako sedmý obránce bude připraven Kokeš, nejel Šlégr a hrát by neměli ještě Zeman, Gula (po zranění ve středu pomáhal Mostu) a Majdan.
Déle jsou mimo hru Sklenička a Piroš (také po zranění). Francouzovi bude krýt záda Horák, který v Mostě přispěl dobrým výkonem ke středeční výhře nad Kadaní (4:2).
Obránce Jiří Zeman byl dnes uvolněn na hostování do prvoligového Kladna (více v samostatné zprávě v Aktualitách).

Tabulka TELH posledních pěti kol je zajímavá:
1. Vítkovice 13 bodů
2. Sparta 11
3. Třinec 10
4. Hradec Králové 9
5. - 6. Brno, Litvínov 8
7. Karlovy Vary 7
8. - 11. Olomouc, Pardubice, Plzeň, Ml. Boleslav 6
12. Liberec 5
13. Zlín 4
14. Slavia 2

Udrží Litvínov druhou příčku v celkové klasifikaci i po 36. kole?
Viktor Hübl hájí první příčku v extraligové produktivitě, má náskok čtyř bodů na hradeckého Mertla. Ten ale v pátek nenastoupí, Hradec má už druhý zápas odložen kvůli chřipce.

Sparta zajíždí do Pardubic, kde dostal tamní tým po posledních dvou porážkách pokutu na mužstvo 100 tisíc korun. A odvolal trenéra Veneru, kterého nahradil neméně ostřílený Miloš Říha starší Ztrátu na Vervu má Sparta stále menší jednoho zápasu, jen dva body.

Na Kometu už jich Litvínov nasbíral pět. A pro úplnost: na "šestku" má v tabulce náskok 16 bodů, na "čtyřku" 14. Od definitivy účasti v play off ("desítky") ho dělí už jen dvě tříbodové výhry.

Vítkovickým hráčům asi zvyšuje motivaci, že Litvínovu ještě v této sezóně nesebrali ani bod. I první vzájemný zápas, 21. října v Ostravě, prohráli 2:3. Po Kubátově rozhodující brance v poslední minutě v přesilovce.

V neděli přijďte na Zimní stadión Ivana Hlinky duel s libereckými šelmami (17:20)! V neděli se budou v Litvínově hrát i další dva domácí zápasy, s Pardubicemi a Plzní.