Slavia v něm přivítá od 18 hodin Karlovy Vary a žlutočerní nastoupí v 17:30 na led Horáckého zimního stadiónu.

Dukla v prvním kole podlehla v Karlových Varech 3:6. Prohrávala už po 98 vteřinách, ve 3. minutě to bylo 2:0 a v deváté už 3:0. Pak ale tým z Vysočiny vystrčil ostny a podařilo se mu snížit na rozdíl jediné branky. Favoritovi byl vyrovnaným soupeřem, i když další průběh zápasu pak výsledkově znovu kontrolovala Energie.

Dukla bude hrát poprvé doma a poženou jí fanoušci. V úterý nasadila do hry tuto sestavu: Škarek – Dobrovolný, Kaláb, Štebih, Bilčík, Parýzek, Grebenjuk, Zadražil – Jergl, Skořepa, Důras – Anděl, Seman, Březina – Diviš, Melenovský, Kolář – Mrňa, Jícha, Prokš.

Několik hráčů Dukly působilo v této sezóně právě ve Varech a ti nemohli v úterý proti Západočechům nastoupit. Pro zápasy s Litvínovem a Slavií by je ale měl mít trenér Vlk k dispozici. Jde o Tomáše Harkabuse, Ondřeje Šafáře, Ondřeje Beránka, Denise Šimka a Martina Kohouta. Brankář Honzík, jednička týmu v základní části i v play off, se před baráží vrátil z Jihlavy do Varů.

V klubu někdejšího tradičního účastníka nejvyšší soutěže a 12-ti násobného mistra se hodně mluví o gólmanovi. Jakub Škarek za Honzíkem také chytal pravidelně za první tým, i když se narodil 10. listopadu 1999. Šestnáctiletý gólman mezi muži, to není běžná záležitost. Na kontě už má v tomto ročníku 25 utkání.

Záda mu nyní kryje zkušený 39-letý Lukáš Sáblík. Co myslíte, nastoupí v neděli místo Škarka, který dostal v prvním zápase šest branek? Byl by to jeho první start za Duklu v této sezóně.

Litvínov barážovou premiéru zvládl, vyhrál po boji nad Slavií zaslouženě 4:2, ale ví, že k vytoužené záchraně ho čeká ještě dlouhá cesta a spousta práce.
Opět se prosadila první formace. Pro zranění nenastoupili Hübl, Jánský a J. Doležal.

Sezónu 2003/2004, kdy Dukla postoupila do ELH, strávil v Jihlavě Zbyněk Sklenička. Jedno utkání za Jihlavu kdysi odehrál Rostislav Martynek.
Žlutočerný tým se s Jihlavou nejvyšší soutěži utkal naposledy v ročníku 2004/2005, kdy se na jeden rok vrátila do extraligy.

Foto: Vzájemná historie obou klubů čítá 166 utkání, první se odehrála už v premiérové sezóně Litvínova v nejvyšší soutěži v roce 1959.
My tentokrát vybíráme vzácný snímek ze sezóny 1970/71. Je pozoruhodný tím, že je na něm litvínovský tým zachycen v červených dresech (tehdy se občas hrálo v tom, co bylo k sehnání). V popředí s Jiřím Holíkem současný vedoucí A-týmu Miroslav Rykl, za ním Miroslav Daněk, vlevo vzadu Josef Beránek, v brance Antonín Kočí. Pamětníci asi poznají i Jaroslava Holíka a vlevo nahoře to vypadá na vynikajícího obránce Suchého...
----------------------------------------------------------------------------------------
V neděli přejedou podél Krušných hor do Litvínova Karlovy Vary (15:30) k již sedmému mistrovskému vzájemnému zápasu v této sezóně.
Pak tým HCVL zamíří dvakrát ven, do Karlových Varů a na Slavii.
Znovu doma se představí v neděli 10. dubna v odvetě s Jihlavou.