Nováček? Ale jděte!
Postoupil sice po dvou letech z první ligy, když vyhrál jarní baráž před Olomoucí, Chomutovem a Kladnem.
Ale kádr a (hlavně) dosavadní výsledky v soutěži má rozhodně extraligové…

Cíl: Hlavně nehrát baráž, v níž – shora či zespoda – nechyběli Bruslaři hned sedmkrát za sebou, by mohl být letos nejen splněn, ale i překročen. Aspoň tomu leccos nasvědčuje.

O síle kádru Výborných mužů, trenéra Františka a kapitána Davida, se ostatně v létě přesvědčila i Verva.
Oba přípravné zápasy prohrála, byť oba těsně: doma 3:4, v odvetě venku 5:6. V první třetině druhého zápasu tehdy padlo osm branek (3:5)! Takový gólostroj se v pátek neočekává, ale zajímavý duel rozhodně ano.

Tým Středočechů posílil v létě obránce Matěj Stříteský, posledních šest let působící pod Krušnými horami. Fanklub Ropáci on Tour vypravuje na zápas autobusový zájezd.
Na důvěrně známý led se do Boleslavi vrátí Petr Chaloupka. Ještě v ročníku 2012/13 zde tento pardubický odchovanec působil.

„Víme, jaký má Boleslav tým. Extraligový, i když letos postoupili z nižší soutěže,“ upozorňuje na sílu protivníka brankář Pavel Francouz. „Chtěli bychom nějaké body získat. Budeme se snažit hrát poctivě zezadu a uvidíme.“

Upraveno 19. 9.: V sestavě HCVL by nemělo dojít k výrazným změnám, ani z důvodu zdravotního stavu. Jako sedmý obránce pojede tentokrát k zápasu Martin Kokeš, náhradním brankářem bude Lukáš Horák. Odpočívat by měl Tomáš Pavelka, vrací se Jiří Zeman.

Poslední dny u soupeře? Především úterý, to bylo pro Boleslav opravdu sladké.
Vítězství na Spartě 4:3 ve třetím kole dalo týmu další pořádnou porci sebevědomí. Ta první přišla hned na úvod po vítězství ve Zlíně. Obhájce titulu se musel sklonit po porážce 5:2. Jen doma s Pardubicemi se BKMB nevedlo, podlehl 3:4.

Naposledy na Spartě hrála Boleslav v sestavě: Rittich – Hruška, Robar, Kučný, Stříteský, Trška, Toman, Čermák – Pabiška, Výborný, Pacovský – Klimenta, Broš, Mikulík – Lenc, Musil, Hyka – Bárta, Vrbata, Látal.

V bodování jsou nejlepší Klimenta, Broš a Výborný, všichni na čtyřech bodech.
Mezi beky na sebe nejvíce upozornil Slovinec Mitja Robar, který už asistoval u třech vstřelených branek.

Jak dokáže Boleslavi čelit v pátek Litvínov?
A co proti stříbrným leskem zářící brněnské Kometé v neděli?