V první polovině týdne netrénoval s týmem obránce Petr Chaloupka, který pro zranění nedohrál nedělní zápas v Karlových Varech a nad jeho startem v nejbližších zápasech je tedy otazník. Stejně jako nad Viktorem Hüblem, který již trénuje, ale těžko zatím přesně odhadnout, kdy bude k dispozici. Také u Michaela Petráska je jeho připravenost k zápasům sporná, ještě doléčuje nemoc. K dispozici dále není Peter Jánský. Jakub Šrámek už na led chodí.

Verva je poslední, na předposlední Vary ztrácí bod a na dvanácté Pardubice jen dva. Další odstupy už jsou větší.
Ale i ke zlikvidování malé ztráty musíte nejprve udělat jednu věc, tu hlavní – bodovat!

Po třech výhrách v řadě Verva právě ve Varech neuspěla. V zápase debutoval v litvínovském dresu 17-letý útočník Kristian Reichel z juniorky. S číslem 43, ale nyní by už měl mít otcovu "22".

V neděli tým uzavře své účinkování ve třetí čtvrtině základní části. Po 13 bodech v první a stejných 13 bodech ve druhé čtvrtině zatím ve třetím kvadrantu získal 12 bodů. Překoná předchozí výsledky? Má ještě dvě utkání k dobru.

Olomouc, která prožívá nejlepší ročník v klubové historii za poslední roky, zdolal Litvínov na podzim doma po nájezdech výsledkem 3:2. Ten představuje nejčastější skóre týmu: zaznamenal jej už šestkrát (3:2sn). Jenže tříbodových výher má na kontě také jen šest.
Prosincová odveta na Hané dopadla lépe pro svěřence trenéra Venery, zvítězili 3:0.
Kdo se bude radovat v pátek?

V kádru má Olomouc i hráče, který se loni v posledním finálovém zápase v Třinci podílel na zisku litvínovského titulu, útočníka Jana Eberleho. V minulosti ve dvou obdobích krátce oblékal žlutočerný dres také další současný forvard Hanáků Marek Laš.

Změny časů - neděle od 15:30

Po dobrých dřívějších zkušenostech a příznivých ohlasech z předešlých zápasů změnil HC VERVA Litvínov časy všech tří zbývajících domácích nedělních utkání v základní části.
Po dohodě se soupeři začnou zápasy s Hradcem Králové (neděle 31. 1.), s Plzní (neděle 7. 2.) a s Karlovými Vary (neděle 28. 2.) už v 15:30 hodin