Prvním soupeřem pod Krušnými horami ve skupině o 11. až 14. místo je BK Mladá Boleslav.
Půjde o souboj vítězných celků z prvního kola.

Středočeši jsou jedním z mála klubů, s nimiž má letos Verva aktivní bilanci. Po úvodní porážce 0:2 v první čtvrtině totiž Litvínov Boleslav třikrát zdolal a získal osm bodů.
Udržel si tak i výrazně aktivnější celkovou bilanci, z 36 vzájemných zápasů 25 vyhrál.

Celkově v sezóně jsou však na tom Bruslaři lépe, byť ve fanoušcích zůstalo zklamání z nezvládnutého závěru základní části, v němž týmu utekl postup do předkola play off.

Ve chvíli, kdy o tom bylo rozhodnuto, se mužstvo trenéra Kýhose zvedlo. Získalo dva body s Třincem v 52. kole a hlavně, zvládlo pak i důležitý duel s Jihlavou.

Před ním hrozilo, že se Dukla Boleslavi v tabulce přiblíží na pět bodů. V takovém případě by pět kol před koncem tedy ještě měla šanci sesadit soupeře z nebarážové pozice.

Boleslav však ve druhé třetině nastřílela celku z Vysočiny pět gólů a momentálně jí s jedenácti bodovým náskokem chybí k záchraně už jen krůček.
Znemožní jí jej Litvínov udělat na Zimním stadiónu Ivana Hlinky?

Na výhře Boleslavi v úterním zápase se podíleli třemi kanadskými body Klepiš a Pacovský (oba 2+1). Šanci v brance dostal Jan Růžička.

„Z utkání odstoupili tři hráči, kteří čekají na vyšetření. Uvidíme, jak to dopadne,“ posteskl si po zápase asistent trenéra Kýhose Viktor Ujčík. "Hotovo ještě není, v úterý jsme ale učinili velký a důležitý krok k záchraně."

"Neřešíme, zda je teď play out nebo základní část, jaké hrajeme zápasy. Pro nás je teď důležité každé utkání. Hrajeme o naše sebevědomí a o to, aby se nám pak povedlo dobře vstoupit do baráže. Aby si kluci věřili a měli klid na hokejkách," říká litvínovský trenér Radim Skuhrovec

Nejtrestanější hráč Karel Kubát - 78 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

Poslední utkání

Piráti Chomutov - HC VERVA Litvínov3:4 pr. (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Skokan (V. Růžička ml., Knot), 17. Šťovíček (Lauko, Flemming), 46. Lauko (Šťovíček, Slovák) – 5. Mikúš (Gula, Černý), 25. Hübl (F. Lukeš), 35. Mikúš (Iberer), 64. Doudera (Hübl, M. Růžička) Rozhodčí: Bejček a Svoboda Vyloučení: 3:7, navíc Hlava (Ch) 5 min. + do konce za zásah do oblasti hlavy a krku, F. Lukeš (L) 2+2 min. Využití: 2:1 Oslabení: 1:0 Zásahy: Š. Lukeš 24 - Petrásek 29 Diváci: 3132

BK Mladá Boleslav - HC Dukla Jihlava5:1 (0:0, 5:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Klepiš (Orsava, Žejdl), 24. Klepiš (Pabiška), 32. Kotvan (Pacovský, Pabiška), 36. Pacovský (Klepiš, Nahodil), 40. Pacovský – 38. Zeman (de la Rose, Čachotský). Rozhodčí: Hribik, Lacina – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:5, navíc Nedomlel (MBL) trest do konce utkání za hrubost a Kajínek (JIH) 5 minut + trest do konce utkání za vražení na hrazení. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 853. Střely na branku: 29:25. Zblokované střely: 6:9. Hity: 3:10. Vhazování: 37:25. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.