V neděli v půl čtvrté proti Jihlavě

Druhé a zároveň předposlední domácí utkání ve skupině o 11. až 14. místo odehraje v neděli od 15:30 hodin Litvínov. Soupeřem mu bude Dukla Jihlava.

Ještě před vzájemným zápasem 49. kola, který se předehrával 23. ledna, měl Litvínov na Duklu tříbodový náskok a mohl jí výhrou možná definitivně odskočit v tabulce.

Finiš základní části týmu z Vysočiny, který naposledy vyhrál v Litvínově 3:1, byl ale podstatně lepší toho žlutočerného. Na litvínovské konto přinesla poslední čtvrtina jen sedm bodů.

Jihlava tak Vervu po 52. kole v tabulce předstihla, právě o sedm bodů. A díky dobrému závěru dokonce ještě živila naději na udržení i bez účasti v baráži.

Záchranu už po 58. kole pak ale Dukle vzdálila úterní porážka na ledě Mladé Boleslavi v poměru 1:5.
V pátek však svěřenci kouče Vlka znovu zabrali a zdolali chomutovské Piráty 3:1.

Stále tak není definitivně rozhodnuto. Boleslav a její fanoušci v neděli určitě budou fandit Litvínovu.

Aktuálně mají Mladá Boleslav a Chomutov na třináctou Jihlavu náskok deseti, respektive devíti bodů. A každý tým hraje ještě o dvanáct.

HCVL má v neděli další možnost dosáhnout na tříbodovou výhru. Ne teď ani tak kvůli bodům nebo tabulce. Kvůli povzbuzení, kvůli sebevědomí, kvůli ukončení neradostné série. Musí se bojovat! I když rozhodující boje teprve přijdou.

Z úspěchu v základní hrací době se tým neradoval v lednu, v únoru a zatím ani v březnu.
V pátek mu ho nepřivolal ani dvougólový náskok.

Tak v neděli?

Hned v pátek se oba nedělní soupeři střetnou v odvetě, tentokrát na Horáckém zimním stadiónu.