Rytíři z Kladna  trumfli letos v divácké atraktivnosti všechny kluby, které angažovaly hráče z NHL.
Vyprodávají stadióny po celé republice a přilákali do hledišť i tzv. módní diváky, kteří jinak na hokej nechodí.

Jaromír Jágr v Litvínově soutěžní duel drahně dlouho nehrál (podrobnosti v nedělním zpravodaji BREJK).
Ale když hrál, byl vidět už tehdy, v 18 letech. Vstřelil obvykle jeden nebo dva góly.
Zastiňoval ho protihráč Robert Reichel, tehdy nejlepší střelec soutěže.

Podobně jako hrající majitel Plzně Martin Straka táhl letos Kladno nahoru tabulkou.
V excelentní formaci s Kaberlem (už se vrátil za moře), Židlickým (dnes by měl hrát naposledy!), Plekancem a Tlustým (ten v pátek pro zranění nehrál).

V exhibičních zápasech byl však Jágr na ZS Ivana Hlinky k vidění často. Od roku 1993 dosud hned sedmkrát.
Aktuálně jsou u něj uváděny údaje 188 centimetrů výšky a 104 kilogramů váhy. Vstřelil 13 branek a na 20 přihrál.

Tým Kladna se ale může pochlubit hned třemi olympijskými vítězi z Nagana. Kromě Jágra jsou jimi kapitán Pavel Patera a obránce Libor Procházka.
V kádru působí i dva bývalí Litvínováci, zadáci Černošek a Macholda.
Raritou je brankář Chábera, který dosud v soutěži nechyběl ani jedinou minutu.

Poslední čtyři utkání před víkendem Kladno prohrálo a JJ oznámil, že připravuje změny.
Výhrůžka zabrala. S dvěma asistencemi JJ porazili modrobílí v pátek Plzeň 4:3.
A zase to byla reklama na hokej, podobně jako výhra třeba v Pardubicích v téměř házenkářském poměru 6:9.

V prvním duelu na Kladně 14. října 2012 Litvínov kladenským hvězdám vzdoroval statečně.
Podlehl nejtěsnějším způsobem a po zcela vyrovnaném průběhu:
Kladno - Litvínov 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
branky: 3. Eberle (Valský), 26. Plekanec (Jágr, Tlustý) - 37. Majdan (Posmyk)
vyloučení: 7:6, využití 1:1
diváci: 8000 (vyprodáno)

V zápase se blýsknul Petr Franěk, který Jaromíru Jágrovi zlikvidoval hned dvě trestná střílení!
Kladnu zachránil výhru Plekanec, který při power play soupeře vyrazil Hüblovu střelu, směřující do prázdné branky.

Odveta bude hokejovým svátkem pro celý severočeský region. Stadión bude zaplněn do posledního místečka.
Zbylé vstupenky se v pokladně ZS začaly prodávat v sobotu ráno za obrovského zájmu diváků, vyprodáno bylo za dvě hodiny, ale na všechny, kteří přišli ráno včas, se nakonec dostalo.
Do litvínovského kádru se po nemoci vrátil útočník Vlado Baláž, po zranění začal trénovat i hrát obránce Jan Holub.
Po distanci už je k dispozici i další bek Karel Kubát.
Nastoupit v Třinci nemohl pro nemoc útočník František Lukeš, pokouší se o něj chřipka. Nad jeho nedělním startem je zatím otazník.
Mimo hru ještě zůstává Richard Jareš (už trénuje).

Na ledě budou v neděli k vidění tři z nejlepších hráčů letošní TELH co se týče produktivity: Hübl (32 bodů) na starně jedné a Jágr s Plekancem (shodně 33 bodů) na druhé.

Litvínov ve Slezsku v pátek nebodoval poprvé po šesti zápasech. V úterý porážkou doma se Spartou zase přetrhl sérii pěti výher.
A rád by nyní bodové šňůry navázal, jako první tu domácí. V takovém zápase by to bylo obzvlášť sladké...!

Poslední domácí vystoupení v první polovině základní části je tady!
Pokud by někdo chtěl dorazit do hlediště už na rozbruslení obou týmů, začíná cca v 16:50 hodin.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Limit na zakoupení lístků k stání byl na toto utkání 6 ks na osobu (předprodej od soboty ráno 8:30 hodin v pokladně ZS).

Ve Fanshopu jsou od včerejšího dne k dostání nové kartičky litvínovských hráčů.

26. prosince si Litvínov zahraje podruhé doma před kamerami České televize.
Odvetný zápas s Kometou Brno bude vánočním menu pro hokejové fanoušky.
Začátek se tak posouvá na 18:15 hodin.