Rozdílná motivace, přesto nic není hotové.

„Měl jsem v úmyslu nastoupit, kdybychom dnes vyhráli,“ přiznal v pátek večer smutný Jaromír Jágr.
Jeho tým inkasoval s Jihlavou tři minuty před koncem a prohrál 1:2. Dukla si tak udržela naději, musela by v neděli na Litvínov získat v souboji na dálku aspoň bod.
Pro Kladno naděje zhasly.

Několikrát jsme v souvislosti s baráží po litvínovských nezdarech burcovali ve smyslu: Prohráli jsme bitvu, ale válka pokračuje!
Po pátku je potřeba říct: Jsme blízko, ale není dobojováno!

Poslední krok bývá nejtěžší. I když se může jevit jako relativně snadnější, než byly ty předchozí.

Potvrdilo se, že baráž je běh na dlouhou trať. I vzhledem k tomu, že každý váš úspěch zároveň přímo bere body rivalovi (a naopak), musí se věřit za jakékoli situace.
Litvínov už byl skoro odepisovaný. A teď má velkou šanci.

Oba nedělní soupeři mají leccos společného.
Třeba dlouholetou příslušnost k elitě.

Kladno si poprvé nejvyšší soutěž zahrálo v roce 1951. V roce 1959 získalo první titul. To právě Litvínov postoupil do ligy.

Kladno sestoupilo v letech 1983, 1986, 2002 a 2014. Třikrát se tedy dokázalo vrátit.

Litvínov za 59 let v lize nesestoupil nikdy. Titul získal před třemi lety, čtyřikrát byl druhý (1978, 1984, 1991, 1996).

Když modrobílé SONP Kladno (Spojené ocelárny národní podnik) získávalo ve druhé polovině 70. let jeden titul za druhým a „Cheze“ se v ročníku 1977/78 také povedla sezóna, bylo v Litvínově beznadějně vyprodáno na dva soupeře: na Spartu a na Kladno.

Zpátky k baráži. Vzájemné letošní zápasy mluví pro Vervu: vyhrála na Kladně 2:1 a 3:1, doma mezitím podlehla 1:2.

Zkušenosti z obou klubů mají třeba trenér Miloslav Hořava (hráčské i trenérské), hráč Miloslav Hořava mladší (proti Litvínovu nemůže hrát), Štindl, Strnad. A na druhé straně trenéři Skuhrovec a Orct, hráči Jánský, Frolo, Doudera (kladenský odchovanec, působil zde do 16 let).

Tak si v sobotu dobře odpočiňte a v neděli odpoledne přijďte.
Žádný pravověrný Litvínovák by neměl v hledišti chybět!