Litvínov letos zdobí se Škodou Plzeň aktivní bilance. Doma vyhrál 4:1 a venku podlehl 0:1 až po samostatných nájezdech. Na body tedy zatím vede 4:2.

Doma vyhrál posledních pět duelů v řadě a probojoval se do "desítky", i když ostatní týmy okolo něj v posledních kolech vesměs také "zuřivě" bodují.
O to víc se povedlo stáhnout odstup na týmy první "šestky".

Doplněno: Kamil Piroš utrpěl v Chomutově tříštivou zlomeninu prstu, která si vyžádá operaci, jež by měla proběhnout v úterý. Dobu léčení zatím těžko odhadovat. Chybí také František Lukeš (zranění) a Robin Hanzl (nemoc). Kromě Františka Gerháta dostane pravděpodobně šanci ve třetím utkání v sezóně i Marek Zavřel, který se střelecky prosadil ve 13. kole na Slavii.

V čerstvé paměti jsou ještě jarní líté souboje Litvínova a Plzně ve čtvrtfinále play off, v němž měla Verva na pozdějšího mistra dva mečboly. Nakonec prohrála 3:4 na zápasy a Plzeň za pár týdnů slavila extraligový titul.

Straka (o řadu zápasů přišel kvůli zranění), Vlasák, Pletka, Hanzlík - stejné jsou pilíře plzeňské sestavy.
Martina Straku doplňuje v realizačním týmu další olympijský vítěz z Nagana Jaroslav Špaček, asistent trenéra Razýma. Ten v 80. letech krátce jako hráč působil i v Litvínově.
Na obránce Frola si pamatuje Juraj Majdan, konec vyřazovací série si kvůli srážce s ním nezahrál, stejně jako první duel nového ročníku.

Plzeň se prakticky celý podzim pohybuje na klidných místech v tabulce, nasbírala o 11 bodů víc. V poslední době se jí daří hlavně doma, což potvrdila i v pátek. Porazila přesvědčivě třinecké Oceláře. Uspěla stejným výsledkem, jako Litvínov v Chomutově, tedy bez inkasované branky (4:0).

Klubové bodování vede Pletka, následovaný málokdy nenápadným forvardem Dudou.
Objevem sezóny je mladý gólman Machovský, kterému kryje záda ex-karlovarský Mensator.
Machovský nyní drží čisté konto už 89 minut. Výzva pro žlutočernou ofenzívu!
Pavel Francouz nedostal gól 62 minut.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Před utkáním přijďte do Bauer Hockey Shopu - Fanshopu proti stadiónu na autogramiádu Františka Lukeše (od 16:30).

V obchodu jsou k dostání nové kartičky hráčů HC VERVA firmy OFSCARDS.

Tamtéž se můžete hlásit na zájezd k utkání TELH do Hradce (26. 12.)! Podrobnosti k zájezdu ve starším článku.

O 1. přestávce nedělního duelu se na ledě představí hosté zápasu, mladí žáci Děčína.
Sehrají miniutkání s litvínovskými vrstevníky. Tak jim po exhibičním utkání o přestávku pořádně zatleskejte! Jistě nechají na ledě všechny síly.
Po zápase se děti setkají s děčínským odchovancem Michalem Trávníčkem, kterého spolu s celým litvínovským týmem přijedou podpořit.