Chcete injekci sebevědomí po předchozí nepovedené sezóně? Vyhrajte hned první zápas dalšího ročníku! A nejlépe venku.

Vervě se to v Olomouci 9. 9. povedlo. Šla do vedení hned při prvním střídání druhé formace, při kterém Nejezchleb přihrál na gól Robinu Hanzlovi. V 7. minutě zvýšil Hübl na 2:0 a domácí korigovali Knotkem až 79 vteřin před koncem. Černý pak trefil jejich brankářem opuštěnou klec (3:1).

I v odvetě 21. října se radoval HCVL, byť až zásluhou Válkova samostatného nájezdu (3:2sn). Ukořistil tak soupeři pět ze šesti letošních bodů.

Olomouc hned na to vyhrála v Mladé Boleslavi a porazila Pardubice. Nejhůř jí bylo od 10. do 14. kola, to prohrála pět utkání v řadě. Od 19. kola pak nelichotivou sérii zopakovala, i když v obou nějaké ty bodíky za remízu v normální hrací době posbírala.

V týmu stále působí i útočníci Marek Laš (hrál v Litvínově krátce v sezónách 2011/13 a 2013/14) a člen mistrovského kádru Vervy z loňského jara Jan Eberle. Laš je nyní s 13 kanadskými body druhým nejproduktivnějším hráčem „Mory“ po Mikúšovi.

V pátek hráli Venerovi svěřenci také doma a vytáhli se na brněnskou Kometu (5:2)! Díky tomu drží hraniční desátou příčku v tabulce.

Litvínov si z Pardubic přivezl velmi cennou výhru (3:2). I s malým poučením, že ani po brance vstřelené při soupeřově power play na 3:1 v 59. minutě ještě není po zápase.

Tým trochu zlobila koncovka, která částečně znehodnotila dobrý výkon. Náskok po dvou třetinách mohl být větší než 1:0. Ale nešť, po přestřelce v závěru nakonec - další výhra venku!

Druhou čtvrtinu tak žlutočerní získali 26 bodů a ještě o dva body překonali výkon v části první.
Teď nastoupí v Olomouci už ke svému druhému utkání ve třetí čtvrtině (zápas 32. kola s Hradcem byl na žádost soupeře předehrán).

Přidají další body?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Příští týden se fanoušci Vervy dočkají konečně zase domácího duelu, v pátek přivítá Litvínov od půl šesté Zlín.
A hned v neděli přijede pod Krušné hory Třinec. Pozor, opět už v 15:30 (zimní nedělní čas).