Vyhrát poprvé – radost!
Podruhé – potvrzený úspěch.
Potřetí – to už opravdu není náhoda...
Ale čtyřikrát nad jedním soupeřem v jedné sezóně a vždycky v základní hrací době?
To se nepovede každý den.

Počtvrté zdolat Vítkovice, i to je pěkná motivace hráčů Vervy pro nadcházející zápas a možná další dílčí odměna v sezóně. Předchozí výsledky byly 3:2, 3:2 a 5:0.

Nenechat soupeři ani jeden z tuctu bodů! A to si modří svého času pro Litvínov co se týče "oblíbenosti" v ničem nezadaly se Zlínem. Žlutočerní si v letech 1996 až 2008 jezdili na jejich led jen pro porážky. A pak tam 9. ledna letošního roku vyhráli 5:0!

V ročníku 1983-84 vyhrál Litvínov doma dvacet zápasů (z celkových dvaadvaceti, ty zbylé dva remizoval). Letos může atakovat poloviční metu. Pokud zdolá ostravské reprezentanty a v posledním domácím zápase základní části v pátek pražskou Spartu, padla by „desítka“ domácích výher v řadě. V dosavadních osmi ztratil tým jediný bod se Zlínem.

Vítkovice v pátek vylepšily svou situaci výhrou nad Pardubicemi. Stačily jim k tomu dvě branky, protože zápas odehrály s čistým kontem. Drží nyní osmé místo, jen dva body za šestým. Ale hlavně šest bodů před jedenáctým, což je čtyři kola před koncem slušný náskok.

V pátek Verva počtvrté v sezóně zdolala jiného soupeře - houževnatou Olomouc. Bez dvou nemocných centrů Hanzla a Piroše, obránců Kubáta, Frola a Skleničky, tedy v kombinované sestavě, dokázala uplatnit s bojovným soupeřem lepší herní pohodu, jak o tom po zápase mluvili oba trenéři.

Domácí tak byli nakonec nuceni prodloužit sérii neúspěchů, i když za herní projev je pro ČT i Martin Ručinský chválil. "Hráli tak, že to jejich posledním výsledkům neodpovídá, podali sympatický výkon."

Ve zpravodaji BREJK k utkání si mimo jiné přečtete rozhovor s trenérem Miloslavem Hořavou. Co řekne hráčům před play off? Kde vidí příčiny současného postavení týmu? A další zajímavosti.

Doplněno 22. 2.: Poprvé v sezóně se Verva bude muset v Tipsport extralize obejít bez prvního centra a nejproduktivnějšího hráče celé soutěže Viktora Hübla, pro nemoc. Naopak poprvé po dlouhé době se objevuje v Zápise o utkání obránce Zbyněk Sklenička. Do sestavy se vrací Kamil Piroš, který zaskočí Hübla. V centru druhé řady bude Petružálek, ve třetí Gerhát a ve čtvrté Písařík.
Stále chybí nemocný Robin Hanzl a po zranění ještě není fit Karel Kubát, spolu s dlouhodoběji zraněným Frolem.
------------------------------------------------------------------------------------------
Ve středu zamíří Litvínov do Liberce k zápasu 50. kola. Utkání bylo z úterý na středu přeloženo už v létě na žádost klubu Bílých Tygrů.