A-tým 27.12.2014
Autor: Redakce - Aktualizováno 28. 12. 14:30

V neděli do Hradce, v úterý doma Zlín

Po Třinci a Brnu nastoupí Litvínov v neděli potřetí v krátké době proti týmu, který předtím - v první polovině základní části - dvakrát porazil.
Oceláři a Kometa už potřetí zklamaní z ledu po vzájemném zápase neodjížděli. Podaří se Vervě potřetí rozesmutnět královéhradecký Mounftield?

Východočeši v pátek ztratili všechny tři body v Karlových Varech. Ujali se ve druhé třetině vedení, ale ještě do třetího dějství o něj přišli. A pak už se stavem 1:2 pohnout nedokázali.
V tabulce jim nyní patří sedmé místo, nasbírali 44 bodů. O 15 méně než jejich nedělní soupeř.
Bodování klubu vede útočník Mertl (14 +17).

HCVL přes poslední dvě domácí porážky drží druhou příčku v tabulce, ale už jen se dvoubodovým náskokem na Spartu a Brno.
Ten vlastně udržela výhra v Mladé Boleslavi v posledním předvánočním zápase.

Tým na druhý svátek vánoční předvedl poměrně disciplinovaný výkon. Zaznamenal jen čtyři menší tresty za nedovolené zákroky a jeden za příliš mnoho hráčů na ledě. Ani jeden ze šestice obránců v zápase nefauloval.

Smůla - zrovna když diváci poprvé za tuto i minulou sezónu vyprodali stadión, ujala se jen jediná střela jejich týmu, ta od obránce Filipa Pavlíka. Přitom předtím hráči své fanoušky mnohokrát nadchli.
To je sport.

Z osmi vyloučení soupeře dokázali tentokrát žlutočerní potrestat jen jedno. O možnost zkusit power play připravila Litvínov Kometa úspěšným brejkem tři minuty před koncem.

Mountfield HK, kde stále působí i dřívější litvínovský trenér Kučera, asistent kouče Draisaitla, zdolala letos Verva po velmi dobrém výkonu nejprve venku (2:1) a pak i v odvetě doma (4:1).
Jak dopadne třetí duel?

Mužstvo zpod Krušných hor v něm bude povzbuzovat několik desítek fanoušků, autobusový zájezd fanklubu byl vyprodán.

Je tu poslední zápas venku v roce 2014...
A po něm předsilvestrovská derniéra, 30. prosince přijede pod Krušné hory PSG Zlín.

Uhájí Litvínov druhou příčku i do roku 2015?

Doplněno 28. 12.: K zápasu bude - možná zatím jako náhradník - poprvé po zranění připraven i obránce Jiří Gula, naopak pro zranění není k dispozici útočník Kamil Piroš. Jeho místo ve třetí formaci zaujme František Gerhát, ve čtvrté řadě místo něj dostane příležitost Jakub Šrámek.
Rozhovory - Dorost včera

Dorost se dál trápí. Jako bychom zapomněli hrát hokej, mrzí Čermáka

Dorostenci zažívají nepříjemné období, v posledních pěti zápasech získali pouze jednu výhru. V posledních dvou utkáních rozhodla jediná branka, což mrzí hráče, který góly spíše dostává. Brankář David Čermák je důležitou postavou mladých chemiků. Jak vidí své postavení v týmu?
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Neúspěšný výjezd do hlavního města, junioři prohráli se Spartou 3:5

P r a h a - Černožlutá juniorka si dnešním zápasem zřejmě zavřela dveře do vyřazovací části DHL Superpoháru. Sparta dala chemikům lekci z produktivity, po celou dobu vedla a nakonec zaslouženě zvítězila. Po čtvrté porážce z posledních pěti klání tak litvínovská naděje na postup existuje už jen v teoretické rovině.
Více >
Zápasy - Dorost před 3 dny

Nejtěsnější možný výsledek! Dorost podlehl Vítkovicím 0:1

L i t v í n o v - Typicky fotbalovým výsledkem dopadl dnešní zápas dorostu proti Vítkovicím. O vítězi rozhodl v první třetině z přesilové hry Vřeský. Litvínovu se nepovedlo využít ani jednu z pěti přesilových her, které mu vítkovičtí darovali. Na obou stranách předvedli skvělý výkon brankáři.
Více >
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC VERVA Litvínov
Mountfield HK