A-tým 16.04.2016
Autor: Redakce

V neděli Vary (15:30)! Verva má barážový mečbol

V barážové tabulce druhé Karlovy Vary přijedou v neděli změřit síly s týmem Vervy. Půjde už o devátý vzájemný zápas v této sezóně.
Oba týmy dělí v tabulce jen čtyři body a stále mají o co hrát. Vary odskočily v pátek třetí Slavii výhrou 3:1 z jednoho na čtyři body. Ve třetí třetině otočily zápas z 0:1 a na Zimním stadiónu Ivana Hlinky budou bojovat o navýšení či udržení záchranného polštáře.

Litvínov zvítězil v Jihlavě 2:1 dvěma brankami čtvrtého útoku. Zápas nedohrál obránce Tomáš Frolo, kterému vystřelený kotouč rozbil horní ret. Pro zranění byli mimo hru Hübl, Jánský, Chaloupka a Havlíček, Reichel je na MS do 18 let.

Verva a Energie, Litvínov a Karlovy Vary.
V základní části si oba nedělní celky rozdělily body v poměru 6:6. 
V play out to bylo 5:1 pro Litvínov.
V baráži je zatím bilance vyrovnaná. Litvínov vyhrál doma 5:3 a v odvetě o dva dny později prohrál 2:3. 
Nejlepším střelcem PKH derby v ročníku 2015/16 je zatím Robin Hanzl se čtyřmi góly.
Také nyní se oba celky utkají dvakrát v rozmezí tří dnů, už v úterý je totiž na programu odveta v lázeňském městě.

Hokejová matematika? Pokud žlutočerný tým vyhraje v neděli za tři body, mělo by to bez ohledu na všechny další výsledky znamenat záchranu. (Počítalo více lidí se shodným výsledkem, zkuste to také…)

Teoreticky by po nedělní litvínovské tříbodové výhře v případě nepříznivých výsledků všech ostatních zápasů z litvínovského pohledu mohlo po 12. kole dojít maximálně k rovnosti bodů prvních tří týmů na 21 bodech (Litvínov, Karlovy Vary, Slavia). I to jen za předpokladu, že Litvínov po výhře za tři body v neděli v posledních třech zápasech nezíská ani bod, Slavia porazí v neděli Jihlavu, spolu s Vary ve zbylých třech kolech dvakrát vyhraje a ve vzájemném utkání získá Slavia dva body a Vary jeden. Pak by došlo k rovnosti bodů tří týmů a rozhodovala by minitabulka ze vzájemných zápasů. A ta by mluvila pro Litvínov.

Nedělní vítězství Vervy za dva body a samozřejmě jakýkoli jiný výsledek na Hlinkově stadiónu ještě pokles HCVL na třetí místo v konečné tabulce baráže připouští.

Litvínov si sérií čtyř výher v řadě se ziskem 11 bodů vypracoval barážový mečbol.
Tak to pojďme v neděli zvládnout!

Verva pak hraje v úterý ve Varech, v pátek míří do Prahy k utkání se Slavií a v neděli přivítá doma Duklu Jihlava (15:30).
Žáci včera

Devátá třída se o víkendu zúčastní domácího turnaje

Po týdnu se v Litvínově bude znovu konat turnaj mládeže. Tentokrát do akce půjdou v sobotu a neděli černožlutí deváťáci, kteří vyzvou další čtyři týmy.
Více >
Junioři před 3 dny

Junioři ovládli domácí Memoriál Petra Kalivody

Víkendový turnaj v Litvínově dopadl pro černožluté juniory na výbornou. Ze čtyř zápasů se svěřenci trenéra Mrázka čtyřikrát radovali a pohodlně obsadili první příčku.
Více >
Mládež 16.08.2019

Pět hráčů Litvínova bylo nominováno na kemp krajského výběru

V nominaci výběru kraje ročníku 2006 je pět zástupců černožlutých. Hráči se 21.8. zúčastní jednodenního kempu v Jablonci.
Více >