A-tým 16.04.2016
Autor: Redakce

V neděli Vary (15:30)! Verva má barážový mečbol

V barážové tabulce druhé Karlovy Vary přijedou v neděli změřit síly s týmem Vervy. Půjde už o devátý vzájemný zápas v této sezóně.
Oba týmy dělí v tabulce jen čtyři body a stále mají o co hrát. Vary odskočily v pátek třetí Slavii výhrou 3:1 z jednoho na čtyři body. Ve třetí třetině otočily zápas z 0:1 a na Zimním stadiónu Ivana Hlinky budou bojovat o navýšení či udržení záchranného polštáře.

Litvínov zvítězil v Jihlavě 2:1 dvěma brankami čtvrtého útoku. Zápas nedohrál obránce Tomáš Frolo, kterému vystřelený kotouč rozbil horní ret. Pro zranění byli mimo hru Hübl, Jánský, Chaloupka a Havlíček, Reichel je na MS do 18 let.

Verva a Energie, Litvínov a Karlovy Vary.
V základní části si oba nedělní celky rozdělily body v poměru 6:6. 
V play out to bylo 5:1 pro Litvínov.
V baráži je zatím bilance vyrovnaná. Litvínov vyhrál doma 5:3 a v odvetě o dva dny později prohrál 2:3. 
Nejlepším střelcem PKH derby v ročníku 2015/16 je zatím Robin Hanzl se čtyřmi góly.
Také nyní se oba celky utkají dvakrát v rozmezí tří dnů, už v úterý je totiž na programu odveta v lázeňském městě.

Hokejová matematika? Pokud žlutočerný tým vyhraje v neděli za tři body, mělo by to bez ohledu na všechny další výsledky znamenat záchranu. (Počítalo více lidí se shodným výsledkem, zkuste to také…)

Teoreticky by po nedělní litvínovské tříbodové výhře v případě nepříznivých výsledků všech ostatních zápasů z litvínovského pohledu mohlo po 12. kole dojít maximálně k rovnosti bodů prvních tří týmů na 21 bodech (Litvínov, Karlovy Vary, Slavia). I to jen za předpokladu, že Litvínov po výhře za tři body v neděli v posledních třech zápasech nezíská ani bod, Slavia porazí v neděli Jihlavu, spolu s Vary ve zbylých třech kolech dvakrát vyhraje a ve vzájemném utkání získá Slavia dva body a Vary jeden. Pak by došlo k rovnosti bodů tří týmů a rozhodovala by minitabulka ze vzájemných zápasů. A ta by mluvila pro Litvínov.

Nedělní vítězství Vervy za dva body a samozřejmě jakýkoli jiný výsledek na Hlinkově stadiónu ještě pokles HCVL na třetí místo v konečné tabulce baráže připouští.

Litvínov si sérií čtyř výher v řadě se ziskem 11 bodů vypracoval barážový mečbol.
Tak to pojďme v neděli zvládnout!

Verva pak hraje v úterý ve Varech, v pátek míří do Prahy k utkání se Slavií a v neděli přivítá doma Duklu Jihlava (15:30).
Konto našeho srdce včera

Konto našeho srdce podpořilo spolek Nové háro a pomohlo získat Karolínce paruku z pravých vlasů

Konto našeho srdce opět rozdávalo radost a podpořilo spolek Nové háro. Cílem bylo splnit Karolínce, která podstupuje onkologickou léčbu, přání získat paruku z pravých vlasů.
Více >
Konto našeho srdce před 2 dny

Konto našeho srdce spolu s Jakubem Petružálkem převzali šek od litvínovských veteránů.

Spolek Veteráni Litvínov a Destinační agentura Krušné hory připravili na sobotu 15.6.2019 zahájení turistické sezóny, konal se již IV.ročník srazu veteránů a souběžně probíhal program i na letišti u Braňan.
Více >
Junioři před 2 dny

Juniorka zná rozpis zápasů do další sezony

Od minulého týdne je rozlosována nejvyšší juniorská soutěž, která od nového ročníku ponese název "DHL Juniorská liga akademií". První zápas černožluté čeká ve čtvrtek 5. září na domácím ledě.
Více >