A-tým 05.08.2016
Autor: Redakce, aktualizováno 6. 8. 15:10

V Litvínově KHL! Proti Medveščaku skoro všichni

Druhým protivníkem HCVL v přípravě bude v sobotu účastník Kontinentální hokejové ligy, Medveščak Záhřeb. Půjde o vůbec první oficiální kontakt litvínovského a chorvatského hokeje.
Litvínov proti chorvatskému klubu? To byla ještě před časem věc málo představitelná. 
A nebude v utkání favorit? To se zdálo být vyloučené. 
Hokejová mapa se stále zaplňuje.

„Klub hokeja na ledu“ Medveščak Záhřeb hraje od roku 2013 KHL. Dříve působil v rakouské lize a současně v chorvatské. Nejúspěšnější tým země bývalé Jugoslávie je mnohonásobným mistrem Chorvatska. Kromě své haly pro 6400 diváků občas hostuje také v „Areně Zagreb“ pro více než patnáct tisíc lidí. 

Medveščak byl založen v roce 1961 a vyznává modrobílé barvy. V minulé sezóně v jeho dresu působili i Češi Kvapil, Mertl a Smoleňák. Letos klub na soupisce uvádí tři české hráče. Jakuba Krejčíka, který přichází ze švédského Örebro, Tomáše Mertla a Jiřího Smejkala, který působil v zámořské WHL.

Tým vede kanadský kouč Gordie Dwyer. Až 17 hráčů na soupisce Záhřebu má rodiště v zámoří či tamní pas… Jak se hráči Vervy vyrovnají s předpokládanou tvrdostí? Nebo se tým bude prezentovat evropským stylem?

Zápas bude pro tým MZ druhým v přípravě. Aktuálně se podobně jako další kluby z KHL připravuje v Čechách a v úterý 2. srpna se v Chomutově utkal s Avangardem Omsk a vyhrál 1:0.

Sestava Medveščaku byla v tomto zápase následující: Hovinen, Gajdučenko, Giroux, Brule, Genoway, Katic, Bolduc, Pare, Hedberg, Mertl, Mahbod, Smejkal, McMillan, Glumac, Arkalov, Morrisonn, Parlett, Krejčík, Smith, Bezina, Larkin, Sauve

Později modrobílý tým čekají třeba Cardiff Devils nebo Slovan Bratislava.

Malá lekce chorvatštiny: brankáři – vratari, obránci – braniči, útočníci – napadači, utkání – utakmica.
Fanoušci v hledišti měli i tento transparent: Jako misliš pobijediti, ne smiješ izgubiti!

Proti týmu Kontinentální hokejové ligy hráli žlutočerní naposledy minulý rok 11. srpna, kdy v přípravě doma porazili Amur Chabarovsk 4:2. Na utkání tehdy přišlo 1121 diváků.

Téměř stejná návštěva přišla na první čtvrteční utkání s Plzní. Představily se v něm i dvě nové posily Vervy, Černý a Sorvik. Vzhledem k tomu, že Richard Nejezchleb po nemoci ještě nenastoupil a Jakuba Černého si fanoušci pamatují z jeho předchozího působení v Litvínově, soustředila se největší pozornost na norského zadáka. Zápas odehrál s bilancí +1.

Černý utkání v nájezdech rozhodl, ale duel měl v černožlutém dresu ještě jiné hrdiny. Bezchybným výkonem podržel tým brankář Michael Petrásek a dvěma góly se zaskvěl 20-letý útočník Jaroslav Šimeček, který se dobře ukazoval už v závěru minulé sezóny.

Ne všechno vyšlo a ne všem se dařilo, ale výsledek 3:2sn byl cennější o to, že odpočívali Kubát, Pavlík, Pavelka, Hübl, Lukeš, Trávníček, R. Hanzl, Nejezchleb, Reichel. Dá se očekávat, že v sobotu řada z nich nastoupí.

Se záhřebským či chorvatským hokejem se Litvínov v historii ještě nikdy neutkal. Jaká bude premiéra?

Pro prodej vstupenek bude pokladna otevřena již dvě hodiny před zápasem, lístky se budou prodávat ve třech pokladnách (č. 2, 3, 4) a otevřeny budou všechny vchody do stadiónu. Na přípravné zápasy neplatí slevy ZTP a ZTP/P.
I tento zápas uvidíte za jednotné vstupné 30 korun.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Trenéři Vervy by tentokrát měli až na Hübla, který ještě odpočívá po zranění, protočit prakticky všechny své svěřence. Poprvé si zachytá i Marek Pinc, tým nastoupí ve dvou skupinách:

I. skupina
: Janus (Pinc) - Kubát, K. Černý - Sørvik, Pavlík - Pavelka, Sklenička - Šesták - Nejezchleb, Šimeček, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Hořava - Stříbrný, Gerhát, Trávníček - Jurčík, T. Doležal, J. Doležal.

II. skupina
: Pinc (Janus) - Kubát, Frolo - Kokeš, Pavlík - Pavelka, Gula - Šesták - Nejezchleb, M. Hanzl, Lukeš - Stříbrný, R. Hanzl, J. Černý - Hořava, Havlíček, Trávníček - Šimeček, Válek, Havelka
Preview - Junioři včera

Juniory čeká derby! Ve středu doma přivítají Karlovy Vary

DHL Superpohár se pomalu chýlí ke konci, litvínovskou juniorku čeká další zápas ve středu. Podruhé v rámci skupiny A změří síly s karlovarskou Energií, které se bude snažit oplatit venkovní porážku. Zabojují junioři ještě o play off?
Více >
Žáci včera

SEDMIČKA: Souboje s kladenskými celky přinesly výhru s prohrou

Litvínovská sedmá třída čelila na začátku února Pracovním zálohám Kladno. Poslední tým tabulky porazili Severočeši jednoznačně. Po zhruba čtrnáctidenní pauze narazili černožlutí na další středočeský tým, tentokrát na kladenské Rytíře. V předehrávce litvínovští zaznamenali prohru.
Více >
Rozhovory - Dorost před 2 dny

Dorost se dál trápí. Jako bychom zapomněli hrát hokej, mrzí Čermáka

Dorostenci zažívají nepříjemné období, v posledních pěti zápasech získali pouze jednu výhru. V posledních dvou utkáních rozhodla jediná branka, což mrzí hráče, který góly spíše dostává. Brankář David Čermák je důležitou postavou mladých chemiků. Jak vidí své postavení v týmu?
Více >