O víkendu jste se vrátili z turnaje v Dubnici. Co Vám ukázala tři utkání ve třech dnech a jak hodnotíte turnaj?
"Byli jsme spokojeni. Sehráli jsme tři kvalitní utkání s úplně jinými a kvalitními soupeři, na úzkém kluzišti. Velmi dobrá byla organizace. Zkoušeli jsme ještě různé varianty, například v první formaci Kafana a pak jeden a půl zápasu Majdana. Nebyli jsme také ještě v plné sestavě."

Doma zůstali Franěk, Ručinský, Frolík, Jurčík. Jak to s nimi vypadá?
"S Martinem Ručinským, který už nějakou dobu trénuje na ledě, jsme byli domluveni, že po návratu z turnaje se zapojí do zápasů. To platí, poprvé by měl hrát dnes. Petr Franěk byl po zranění ruky včera (pondělí) už na ledě. Je ve výzbroji, bude potřebovat ještě tak týden. Martin Frolík měl problémy s kyčlí, začal trénovat, dohání manko. Ondra Jurčík dostal novou sádru, měl by ji mít čtyři týdny."

Máte za sebou sedm z třinácti přípravných utkání, na ledě budete už čtvrtý týden. Jak probíhá příprava z trenérského pohledu?
"Turnajem v Dubnici jsme zakončili jakousi první fázi přípravy na ledě, nechci říct rozběhovou. Teď už budeme provádět konkrétní věci, zaměřené na postavení a doladění mužstva před extraligou. Potřebujeme zapracovat hráče, kteří dosud nehráli."

V dalších dvou týdnech se čtyřikrát představíte doma. Soupeři budou pestrého složení – Ústí, Korejci, Němci, Rusové...
"Já si ty čtyři zápasy pro sebe rozděluju na dva řekněme silnější a dva o něco slabší. Nižněkamsk a Weisswasser nás určitě dobře prověří. Ústí také, když přijede v plné sestavě. Uvidíme, co přinese duel s Korejci."

Na co se chcete v těchto zápasech zaměřit?
"Stále především na jednu věc - zlepšení obrany. Minulé tři zápasy navzdory konečnému pátému místu na turnaji nehodnotíme špatně. Ve dvou utkáních jsme byli lepší, porazili Trenčín, nad Košicemi vedli 3:2 a měli řadu gólovek, ale zápas prohráli. Je to pro nás poučení, ukazuje nám to, v čem musíme přidat. Nechceme, aby Litvínov dostal v extralize nejvíc branek ze všech, jak to zhruba bylo v posledních třech sezónách."