Do utkání s Vítkovicemi jste pozměnili složení útoků kromě prvního. Změny měly efekt, na brankách se tentokrát podílely tři útoky. S čím jste byli nespokojeni v úterním utkání s Vítkovicemi a co bylo naopak kromě výhry a tří bodů pozitivního?
„Udělali jsme hrubou chybu při prvním obdrženém gólu, to si tak nejvíce vybavuji. A pomohlo nám to rozházení lajn, tak bych to asi shrnul.“

Oddechový čas jste si v zápase brali už sedm minut před koncem. Chtěli jste vyvést Vítkovice z tempa?
„Ani ne, tam šlo o to, že naše lajna byla dlouho na ledě a pak bylo zakázané uvolnění, takže nemohli střídat. Chtěli jsme, aby si odpočinuli. Bohužel krátce poté, co jsme si vzali time, byla ohlášena komerční přestávka a už to nešlo vzít zpátky.“

Chystáte nějaké změny v sestavě pro další zápasy?
„Zatím ne, tedy pokud nebudou vyplývat ze zranění a z nutnosti sestavu doplnit.“

Jaký je aktuální zdravotní stav absentujících hráčů?
„Martin Ručinský by měl být připraven na utkání s Libercem příští pátek. Ján Brejčák bude mimo ještě tři týdny. U Jirky Zemana je to otevřené. Jirka Gula má problémy s přitahovačem, nevíme. Potíže v zápase s Vítkovicemi měl i Karel Kubát, ale dohrál, tak doufáme, že to bude v pořádku.“

Z Ústí si při marodce obránců vypomáháte hráči na střídavý start. Jak to bude konkrétně teď o víkendu?
„Kamil Černý byl domluvený do úterka, teď se vrátil, takže to budeme řešit. Musíme, hlavně v obraně. Úplně zdravý není ani Ríša Jareš, ale hrát snad bude.“

I v dalším týdnu čeká vložené kolo v úterý. Litvínov zatím nemusel ani jednou na Moravu, přesto – pozorujete na hráčích zvýšenou únavu?
„Pravidelně hrajeme na čtyři lajny, i v přesilovkách točíme hodně hráčů, to je v nahuštěném programu důležité. Teď jsme zápas zvládli – a musím říct, že dobře – jen se šesti obránci, ale to nejde samozřejmě věčně. Jedno střídání chyběl Kubát, chvíli měl něco s bruslí Kousalík, do toho přijde vyloučení a máte problém. Proto jsme měli připraveného do hry Kamila Havelku, staženého z Mostu. Nechceme také, aby přišla nějaká zranění z únavy.“

V pátek jede Litvínov do Karlových Varů a v neděli přijede do Litvínova lídr tabulky Kometa Brno, který v úterý poprvé prohrál.
 „Vary jsou nepříjemný soupeř, ale nevyberete si. My bychom rádi hráli stejný hokej jako na Slavii.
Kometa teď sice poprvé prohrála, ale ve Zlíně a až v prodloužení. Má silný tým, dobrou obranu i gólmana, plno kvalitních hráčů. Nedostávají moc gólů a daří se jim. Popereme se s tím.“