Verva vyjede v neděli v 15:30 proti Dynamu, které v říjnu zdolala doma 2:0 a venku na začátku prosince 3:2.

V brance Východočechů se letos vystřídalo už šest gólmanů. Tím posledním byl Jaroslav Hübl, po příchodu z Litvínova zasáhl už do třech zápasů s úspěšností zákroků 91,51 procenta.

Pardubice začaly sezónu bídně. Kouč Draisaitl, který k týmu přišel na začátku roku 2016 a absolvoval s ním pak úspěšnou záchranářskou misi, začal nový ročník pěti porážkami a byl odvolán.

Mužstvo převzal jako hlavní trenér Pavel Rohlík s asistentem Michalem Mikeskou. Nad sebou mají jako šéftrenéra klubu a konzultanta A-týmu Vladimíra Martince.

Začali dvoubodovým vítězstvím v Chomutově, opustili poslední příčku tabulky, ale výš už mužstvo zatím nevytáhli. Aktuálně jsou třináctí.

Sérii čtyř porážek, včetně té doma s posledními Karlovými Vary, se pokusili překazit v pátek proti Plzni. V závěru dotahovali, ale nakonec i po dvou zásazích kanonýra Sýkory a dramatickém závěru, padli 2:3. Nicméně pozor na probuzeného pardubického snajpra!

Vervě se v Liberci vrátili do hry Janus (nemoc), Kubát a Frolo (zranění) a Reichel (juniorská reprezentace). Na mistra to nestačilo, škoda těsné porážky. Mrzí každá, ta o gól a rovněž po dramatickém závěru většinou dvojnásob.

Po 24 a 26 bodech může tým ve třetí čtvrtině dosáhnout na metu 20 bodů.
Plzeň ani Liberec Litvínov v minulých dnech potřetí v sezóně neporazil. Tak do třetice?