Jurčík začínal v Litvínově již v mládežnických letech. V extralize dorostu a juniorech odehrál v černožlutém dresu 260 zápasů. V A-týmu debutoval v sezóně 2011/2012 a postupně se stal stabilním členem kádru litvínovské Vervy. V extralize v součtu s barážemi odehrál na severu Čech 431 utkání, ve kterých vstřelil 26 gólů a přidal 40 asistencí. "Bylo to pro nás těžké rozhodnutí, protože Ondra je charakterový hráč a výborný kluk do kabiny. V jeho neprospěch hovořilo, že u nás neměl platnou smlouvu a na jeho místo je dostatečná konkurence několika hráčů s platnou smlouvou. Momentálně nás tlačí bota v obraně, kde potřebujeme posílit. Rozhodli jsme se tak Ondru nepodepsat. Určitě mu tu ale nezavíráme dveře, víme co od něj můžeme čekat a uvidíme, jak se bude situace do budoucna vyvíjet. Držíme mu palce ať si sežene co nejrychleji nové angažmá," říká hlavní trenér Vladimír Országh.

V sezóně 2014/2015 byl součástí zlatého týmu, který vyhrál jako jediný v historii klubu mistrovský pohár. Po sezóně 2019/2020 skončila urostlému útočníkovi v Litvínově smlouva. Jurčík absolvoval jako volný hráč s A-týmem kompletní přípravu na novou sezónu. V Generali Česká Cupu odehrál tři utkání, ve kterých zaznamenal jednu asistenci, ale novou smlouvu si na severu Čech nevybojoval. „Děkuji Ondrovi za služby, které odvedl litvínovskému hokeji a přeji mu hodně štěstí v novém angažmá,“ uvedl generální ředitel klubu Pavel Hynek.