Klub 16.09.2020
Autor: Klub

Útočník Kristian Reichel nebude působit v Litvínově

Litvínov v úvodu sezóny nevyužije služeb svého odchovance Kristiana Reichela. Vedení klubu vedlo s litvínovským útočníkem dlouhá jednání ohledně jeho angažování do úvodu nového ročníku Tipsport extraligy, která nebyla úspěšná. Dvaadvacetiletý útočník tak ve žlutočerném dresu v extralize neodstartuje.
Litvínovský management pracoval několik týdnů na angažování syna litvínovské legendy Roberta Reichela. Stopkou v jeho působení na severu Čech je pojištění hráčského kontraktu a kariéry. „Vyvinuli jsme maximální snahu, aby Kristián oblékl litvínovský dres. Je to náš odchovanec, navíc už v zámoří posbíral zkušenosti a udělal neskutečný výkonnostní pokrok. Byl by pro nás výraznou posilou, počítali jsme s ním do prvního útoku. Je to opravdový profesionál, má příkladný přístup k tréninku, ale nenašli jsme společnou cestu ohledně pojistky. Co se týče Winnipegu, měli jsme souhlas, tam problém nebyl, ale pojistka skutečně ano. Poptali jsme největší evropskou pojišťovnu Lloyds, a ta připravila nabídku s plněním, které bylo dle jejích pravidel nejvyšší možné. Tato nabídka se však rozcházela s Kristianovými představami o polovinu plnění v případě fatálního zranění a ukončení kariéry. Klub nyní bohužel nemůže udělat více pro to, aby u nás Kristian hrál,“ vysvětluje generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Mladý forvard v litvínovském A-týmu odehrál dvě sezóny, ve kterých si připsal 66 startů s bilancí pěti gólů a sedmi asistencí. Od sezóny 2017/2018 působí v zámoří, kde letos podepsal dvoucestnou smlouvu v NHL s týmem Winnipeg Jets. 
Zápasy - Dorost včera

Dobrý výkon dorostenců zhatily individuální chyby, Mladá Boleslav odváží dva body

Druhé kolo Extraligy dorostu se odehrálo na Zimním stadionu Ivana Hlinky, litvínovští dorostenci chtěli navázat na svůj úspěch v úvodním zápase sezony v Chomutově. Nicméně, po dobrém výkonu v prvních dvou třetinách si ze zápasu s Mladou Boleslaví odnášejí pouze bod.
Více >
Zápasy - Junioři včera

Nepovedený výkon juniorky znamenal ztrátu všech bodů s Havířovem

L i t v í n o v - Litvínovští junioři přivítali v sobotní poledne soupeře z Havířova, který však od prvních minut ukazoval své silné stránky a domácí tým udolal 4:2.
Více >
Preview - Junioři před 2 dny

Liga akademií pokračuje, do Litvínova přijede Havířov

Tuzemský hokej stále výrazně ovlivňuje epidemie koronaviru. Chemici měli tento týden odehrát utkání s Třincem a Havířovem, kvůli karanténě Ocelářů se ale střetnou pouze s AZetem. Sobotní utkání startuje v poledne.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
Mountfield HK