Litvínovský management pracoval několik týdnů na angažování syna litvínovské legendy Roberta Reichela. Stopkou v jeho působení na severu Čech je pojištění hráčského kontraktu a kariéry. „Vyvinuli jsme maximální snahu, aby Kristián oblékl litvínovský dres. Je to náš odchovanec, navíc už v zámoří posbíral zkušenosti a udělal neskutečný výkonnostní pokrok. Byl by pro nás výraznou posilou, počítali jsme s ním do prvního útoku. Je to opravdový profesionál, má příkladný přístup k tréninku, ale nenašli jsme společnou cestu ohledně pojistky. Co se týče Winnipegu, měli jsme souhlas, tam problém nebyl, ale pojistka skutečně ano. Poptali jsme největší evropskou pojišťovnu Lloyds, a ta připravila nabídku s plněním, které bylo dle jejích pravidel nejvyšší možné. Tato nabídka se však rozcházela s Kristianovými představami o polovinu plnění v případě fatálního zranění a ukončení kariéry. Klub nyní bohužel nemůže udělat více pro to, aby u nás Kristian hrál,“ vysvětluje generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Mladý forvard v litvínovském A-týmu odehrál dvě sezóny, ve kterých si připsal 66 startů s bilancí pěti gólů a sedmi asistencí. Od sezóny 2017/2018 působí v zámoří, kde letos podepsal dvoucestnou smlouvu v NHL s týmem Winnipeg Jets.