A-tým 23.02.2017
Autor: Redakce

Udělá Litvínov další krok do čtvrtfinále? Přijíždí motivovaná Plzeň

Tři utkání během pěti dnů čekají nyní Vervu, to první v pátek na Hlinkově stadiónu proti Plzni. Oba celky mají velkou motivaci...
Šesti góly rozstřílela Škoda Plzeň v neděli Vítkovice. Útočník Indrák zaznamenal hattrick a zase bylo blíž k zajištění účasti v předkole.

Ještěže tak pro modrobílé, náskok na jedenáctou příčku má nyní Škoda už jen jediný bod, protože Zlín využil úterní dohrávky ve Vítkovicích ke stažení původně čtyřbodové ztráty.

Zlínské PSG v pátek hostí Chomutov a v případě vítězství by se mohly dostat tři kola před koncem základní části před Plzeň o dva body.
Jinými slovy, motivace Škody bude v Litvínově obrovská.

Motivace Vervy ale nemenší! Tým má blízko k zajištění přímé účasti ve čtvrtfinále. V ideálním případě (jeho výhra a porážka Chomutova) by bylo jasno už v pátek večer.

Apropo, kdyby tabulka vydržela v tomto pořadí (může se to stát, nějaké bodové rozestupy tam jsou…), hrál by Litvínov čtvrtfinále s Hradcem, 13. a 14. 3. venku a 17. a 18. 3. doma. Ale na to je ještě čas, teď je třeba udělat poslední krok(y)!

Klíčem může být ubránění Dominika Kubalíka, autora 27 gólů a asi největší české mladé pušky poslední doby.

Obránce Filip Pavlík k zápasu řekl: „Bude to těžké utkání. Jim jde o „desítku“, nám o „šestku“. Věřím ve výhru, dáme do toho všechno.
Jak se brání Kubalík? Jako každý útočník, který je rychlý a umí dát gól. Je šikovný na puku.“

Ve vzájemných zápasech je Litvínov v této sezóně úspěšnější, vyhrál dvakrát, 4:3 venku a 2:0 doma. Naposledy se v Plzni radovali domácí poměrem 4:2.

Až páteční čtvrtý duel mezi Severočechy a Západočechy skončí, bude Vervu a její fanoušky zajímat také výsledek duelu Zlín – Chomutov, začíná rovněž v 17:30. A hráče a fandy plzeňských indiánů vlastně taky…

Pátek napoví. Rozhodně budou nyní každý odehraný zápas a každé kolo rychle zužovat možnosti…
---------------------------------------------------------------------------------------------
V neděli míří Verva do Prahy k odpolednímu utkání se Spartou (15:00). Ropáci on Tour pořádají autobusový zájezd.
V úterý pak přivítá mistra z Liberce (17:20, zápasy v posledních dvou kolech mají nařízený jednotný čas).
Mládež dnes

Myšák byl nominován na přípravné kempy reprezentace U18

Jan Myšák si skvělými výkony v litvínovském dresu řekl o nominaci do reprezentační osmnáctky. České mladíky čekají na konci března a počátku dubna dva přípravné kempy v Kravařích.
Více >
Rozhovory - Junioři včera

Mužstvo udělalo ohromný pokrok, hlásí trenér juniorky Mrázek

Junioři letos sezonu zakončili těsně před branami play off. Jak letošní ročník hodnotí trenér Radek Mrázek?
Více >
Mládež včera

Další pozvánka! Baláž je znovu v nominaci reprezentace U17

V únoru byl vyhlášen nejlepším obráncem Evropského olympijského festivalu mládeže, teď je Ondřej Baláž opět nominován do reprezentace do 17 let. Na začátku dubna se zúčastní přípravného kempu a prestižního Turnaje pěti zemí ve švýcarské Basileji. Mezi náhradníky figuruje i Lukáš Stehlík.
Více >