Rozhovory 19.01.2020
Autor: Ondřej Mach

Tým se musí semknout, o posilách jednáme, říká generální ředitel Šlégr

Situace v tabulce začíná být pro litvínovské hokejisty kritická a dobře vědom si toho je i Jiří Šlégr. Generální ředitel klubu se po zápase s Olomoucí rozpovídal o plánech vedení, možných posilách nebo důvěře trenéra Kýhose.
Verva v neděli promarnila další příležitost zlomit černou sérii porážek a Moře podlehla 1:3. Chemici na ledě sice působili aktivnějším dojmem, stejně jako v předchozích kláních ale nezužitkovali svoje šance a soupeř je za to potrestal. 

„Když budu hodnotit utkání proti Olomouci, tak si myslím, že jsme soupeře přehráli, ale nedáváme góly. Měli jsme přes čtyřicet střel, soupeř dvacet a dali jsme jen jednu branku. To je strašně málo. S produktivitou budeme muset něco udělat,“ vyjádřil se k zápasu Šlégr. 

Generální ředitel klubu a bývalý trenér si dobře uvědomuje, že v následujících týdnech a měsících se bude rozhodovat o sestupujícím do první ligy. „Budeme mít poradu, musíme si říct, co je ještě možné udělat. Máme jeden zápas před poslední čtvrtinou. Určitě se sejdeme dnes i zítra s vedením Unipetrolu a budeme řešit, co pro záchranu soutěže můžeme udělat,“ nastínil bývalý hokejista, který byl před nedávnem uveden do Síně slávy českého hokeje. 

Ve hře je samozřejmě posílení týmu, Šlégr by ale na toto téma nechtěl předbíhat. „Máme připravený plán, co se ještě dá udělat. Je leden a blíží se konec přestupního termínu, takže všechno tohle musíme zvážit a přijít s nějakým návrhem a možnostmi,“ zmínil. 

„Nebudeme nic vzdávat a pokusíme se něco připravit. Nemůžeme koukat a nic nedělat. Mluvíme s určitými hráči, především ze zahraničí, protože nikdo z extraligy nám logicky nebude nabízet jejich nejlepší hráče. Uvidíme, jestli se nám někoho povede přivést,“ pokračoval Šlégr. 

Litvínovský šéf zároveň připustil, že se klub pokoušel některé hráče vyměnit, leč neúspěšně. „Dlouhodobě jsme se o určité výměny snažili. Bohužel ze strany jiných týmů tam nebyl zájem, pak je to složité. Jak jsem řekl, pořád na tom pracujeme a budeme pracovat dál.“

A jak to vypadá s důvěrou trenéra Kýhose? Podle Šlégra by v současné situaci změna hlavního kouče mužstvo příliš nepomohla. „Nevím, jestli je to teď úplně o trenérovi. Když se jde do poslední čtvrtiny, tak asi není úplně ideální měnit systém. Je to o tom se semknout jako parta, postavit lidi, které budeme mít k dispozici, aby odvedli co nejlepší práci a pokusili se získat každý bod v následujících zápasech,“ uzavřel. 
Zápasy - Dorost včera

Kladenský direkt, dorostenci nestačili na Rytíře a prohráli vysoko 1:5

Litvínovští dorostenci chtěli dát zapomenout na předešlý neúspěch proti Mladé Boleslavi, kdy selhali až v závěrečném prodloužení. Na ledě Kladna se ale nic neodvíjelo podle jejich představ, chemici rychle inkasovali a po patnácti minutách hry prohrávali 0:3. Jediný zásah Severočechů zajistil Vít Beran, černožlutí nakonec padli 1:5.
Více >
Žáci před 2 dny

DEVÍTKA: Demolice Loun a těsná prohra s Energií

Nový ročník před nedávnem odstartovali i litvínovští deváťáci. Černožlutí mládežníci vstoupili do soutěže vysokým vítězstvím proti Lounům, o týden později ale ve vyrovnaném duelu nestačili na Karlovy Vary.
Více >
Konto našeho srdce před 2 dny

Konto našeho srdce, HC sportovní spolek, MH úklid a hudební klub Attic pomohli Honzovi Alinčovi

V sobotu 19.září jsme byli spolu partnerem charitativního večera pro Honzu Alinče s názvem „Jedeme v tom s Alim“. Týden před samotnou událostí odstartovala sportovní dražba převážně hokejových artefaktů, mezi které přispěli všichni ti, kteří chtěli touto cestou pomoci zraněnému Honzovi. Hráči A týmu věnovali své hokejky s podpisy, v aukci se...
Více >
×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
HC VERVA Litvínov