Rozhovory 26.10.2021
Autor: Ondřej Vlk

Třinec tohle umí, mají skvělé hráče, hodnotí duel s lídrem extraligy Patrik Demel

Obránce Patrik Demel se trefil už potřetí v sezóně. Navíc to byla jeho druhá branka v řadě v domácích zápasech. Nicméně ani to na lídra z Třince v úterním zápase nestačilo a jeho tým padl 2:5. Jak hodnotil šikovný obránce težké utkání?

V čem byl Třinec dnes lepší?

Třinec tohle hraje velmi dobře, jsou trpěliví. Správně dělají takové ty malé věci, které jsou hrozně důležité. Dávají to hluboko do pásma a vyhrávají souboje v rozích a u modrých čar. Udrželi jsme se ve hře, což bylo dobré, ale oni využili své příležitosti. Mají na to skvělé hráče a my jsme si nedokázali ve třetí třetině vytvořit tutové příležitosti. Bohužel berou si tři body oni domů a my se musíme soustředit na zápas s Kladnem, který je pro nás opravdu důležitý.

V jejich přesilovkách jste dostali dva góly, jsou hodně nebezpečné?

Mají tam pět skvělých hráčů. Umí ty situace řešit výborně. Dají si to do hole a mají mezi sebou takovou chemii. Těžko se to brání, my jsme se snažili, šli jsme dobře do nich. Nedávali jsme jim moc prostoru, ale oni umí využít opravdu všeho. Jakmile je tam nějaký prostor, tak si tam dají přihrávku a pak to využijí. 

Dva zápasy jste s Třincem letos prohráli, ale nehráli jste špatně. Co rozhoduje?

Tam jsme bohužel prohráli v prodloužení. Dnes jsme tahali za kratší konec. Oni to ale umí uhrát při vyrovnaném výsledku. Umíme proti nim zahrát a je škoda, že jsme si nevytvořili více šancí ve třetí třetině a mohlo to být nakonec úplně jinak. 

Loni ses netrefil a letos už máš tři góly, co si změnil?

Snažím se sjíždět do volných prostorů a trefovat to nahoru. Hlavně to taky dávat rychle od hokejky, když je tam ta šance. V tréninku se na to také zaměřuji. Hledám si prostor a hned to dávám. Takže jsem za to rád, ale snad to příště přinese tři body pro náš tým. 

Celý rozhovor s Patrikem Demelem: 

Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >