Dvacítka se pod vedením trenéra Karla Mlejnka začne připravovat na další světový šampionát v Edmontonu, který je na programu za necelých 11 měsíců. První přípravný kemp se uskuteční v jihomoravském Vyškově.

Nominovaní hráči se zde sejdou v úterý 9. února, o dva dny později sehrají přípravný duel s reprezentační osmnáctkou. Do klubů se pak hokejisté vrátí v sobotu 13. února.

Kouč Mlejnek na kemp pozval i tři litvínovské hráče, kteří aktuálně působí v partnerských Litoměřicích. Zkušenosti s dvacítkou už má Ondřej Baláž, který si za nejstarší kategorii v červenci zahrál jedno přípravné utkání proti Slovensku.

Lukáš Stehlík byl naposledy součástí osmnáctky, Háva se krátce mihl v kategorii do šestnácti let.

Nominace českého týmu

Brankáři (3):
Oldřich Cichoň (Sparta Praha), Pavel Čajan (Benátky nad Jizerou), Jakub Málek (Vsetín).

Obránci (9):
Ondřej Baláž, Jiří Háva, Vladimír Kremláček (všichni Litoměřice), Jan Hampl, Filip Kovář (oba Benátky nad Jizerou), Dominik Vacík (Mladá Boleslav), Fabien Kočí (Havířov), Michal Hrádek (Pardubice), Tadeáš Talafa (Växjö, Švédsko).

Útočníci (13):
Jakub Konečný, Lukáš Stehlík, Tomáš Urban (všichni Litoměřice), Tobiáš Handl, Daniel Ministr, Matěj Tomajko (všichni Olomouc), Pavel Novák (České Budějovice), Jakub Malý (Kometa Brno), Sebastián Malát (Plzeň), Vojtěch Jiruš (Benátky nad Jizerou), Michal Gut (Sokolov), Ivan Ivan (Havířov), Tomáš Chlubna (Jihlava).

Náhradníci:

Brankáři: Michal Postava (Přerov), Tomáš Sajdl (Hradec Králové). Obránci: Tomáš Tomek (Sparta Praha), Václav Svach (České Budějovice), Jan Sedláček (Kometa Brno), Jakub Naar (Hradec Králové), Marek Bláha (TuTo Turku, Finsko), Adam Klatt (Slavia Praha). Útočníci: Michal Klimo, Josef Slavíček (Sparta Praha), Lukáš Adámek (Karlovy Vary), Filip Jansa (Benátky nad Jizerou), Josef Koláček, Michal Rouha (oba TuTo Turku, Finsko), Stanislav Vrhel (Lahti, Finsko), Nico Geidl, Pavel Matěj (oba Třinec), Dominik Binias (Fribourg-Gottéron, Švýcarsko), Michal Simon (Hämeenlinna, Finsko), Jan Slanina (Plzeň), Patrik Čermák, Joshua James Mácha (oba Jihlava), Jakub Horký (Šumperk), Erik Meluzín (Rauma, Finsko).