O hodnocení posledního zápasu v Plzni jsme požádali trenéra Jaroslava Hübla.
'Vyjma posledních čtyř minut, kdy jsme trochu přestali hrát, jsme utkání zvládli se vším všudy. Na začátku zápasu jsme dostali gól ve třech, kdy Jirka Šlégr udělal zbytečný faul a potom Honza Hranáč vyhodil puk přes plexisklo. Vyloučen byl omylem Punčochář. Dostali jsme gól, i když jsme oslabení nehráli špatně a chyběla jen vteřina k tomu, aby Jirka skočil na led.

V dalším průběhu jsme utkání zvládli výborně, zejména ve druhé třetině. Otočili jsme zápas dvěma góly, v prostřední části Plzeň prakticky k ničemu nepustili a přidali třetí branku. Až za stavu 5:1 jsme domácí nechali zbytečně zápas zkorigovat. Mužstvo musím za výkon pochválit.'

Jak jste se vypořádali s absencemi?
'Roberta v prvním útoku nahradil Kuba Černý a zápas zvládl docela dobře, první lajna dala čtyři branky a utkání rozhodla. Kvůli problémům s ramenem chyběl Martin Tůma, to bude asi trvat déle, Lukáš Bednařík už s námi trénoval a měl by být k dispozici. Vrátil se Lukáš Rindoš. Alby to zkusí na tréninku a uvidíme.'

Dvě výhry ze tří posledních zápasů venku - je to obrat k lepšímu?
'Hlavně, že jsme utkání zvládli a nezůstali v té letargii z dřívějších zápasů, které jsme často nehráli špatně, ale pak je nedotáhli do konce. Teď jsme to dokázali, protože jsme se víc tlačili před branku a stříleli, podobně jako doma proti Pardubicím. Takže bylo jen otázkou času, kdy ten gól vstřelíme.'