Rozhovory 21.05.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Trenér Országh hrál při rozmýšlení zásadní roli, říká obránce Marek Hrbas

Litvínovský management reagoval na odchod obránce Jana Ščotky, na sever Čech míří bývalý hráč Mladé Boleslavi, Marek Hrbas. Zkušeného beka, jenž v minulosti působil i v prestižní KHL, zastavilo v loňské sezoně zranění. Po krátké absenci se vrátil a zvládl několik zápasů v play-off. Jakou roli hrál v transferu trenér Országh a jak vidí šance české reprezentace na světovém šampionátu?

Jak probíhal váš přestup do Litvínova?

S agentem jsme hledali ideální klub, největší zájem jsme cítili z Litvínova, a to bylo hlavní.

Hrálo nějakou roli to, že Vervu trénuje Vladimír Országh?

Bavil jsem se s agentem i s klukama, kteří pod trenérem Országhem hráli. Dostali se ke mně jenom pozitivní ohlasy. Byl to jeden z hlavních faktorů, proč jsem se nakonec rozhodl pro Vervu.

Z Vervy odešel obránce Ščotka, bavil jste se s trenérem o své roli v týmu?

Oni ví, jaký typ hráče jsem. Podporuju útok, snažím se dát první dobrou nahrávku a chci být platný v defenzivě i ofenzivě. Nemluvili jsme o konkrétní roli, nicméně během rozhovorů s panem Hynkem a panem Országhem zaznělo, že bych měl být v prvních dvou obranných párech. Měl bych se objevit i na přesilovce. Doufám, že rovnocenně nahradím odcházejícího Honzu Ščotku.

Sledoval jste v minulé sezoně Litvínov?

Bral jsem Litvínov jako soupeře. Vím, že poslední roky hráli spíše ve spodních patrech tabulky, proto teď probíhají takové velké změny. Chci to změnit a doufám, že Litvínov bude na vyšších příčkách, kam také patří.

Přicházíte do nového klubu, měl jste nějaká doporučení od spoluhráčů?

Zajímala mě především práce trenéra, protože jsem chtěl vědět, co mě čeká.

Budete sledovat letošní MS v hokeji? Jaký tipujete výsledek?

Myslím si, že bychom měli postoupit do čtvrtfinále. Poslední roky se nám moc nedaří, ale čtvrtfinále bychom měli vybojovat určitě, potom se uvidí.

Junioři včera

Rozpis Extraligy juniorů: koho na úvod soutěže vyzve Litvínov?

Litvínovští junioři už znají jízdní řád nejvyšší soutěže pro sezonu 2021/22. Extraliga juniorů odstartuje v pátek 10. září.
Více >
Konto našeho srdce 27.04.2021

Společně s ČSOB, Medicco a Wegget jsme pomohli malému Darýskovi a slečně Johance

Konto našeho srdce s podporou ČSOB, partnery Medicco, s.r.o. a Wegett.cz pomohlo malému Darýskovi a slečně Johance.
Více >
Mládež 16.04.2021

Útočník David Skuhrovec je v nominaci na MS do osmnácti let

Skvělá zpráva přišla z jihomoravského Vyškova. Trenéři reprezentační osmnáctky zveřejnili zúženou soupisku na mistrovství světa do osmnácti let, na které figuruje i litvínovský útočník David Skuhrovec.
Více >