Jak probíhal váš přestup do Litvínova?

S agentem jsme hledali ideální klub, největší zájem jsme cítili z Litvínova, a to bylo hlavní.

Hrálo nějakou roli to, že Vervu trénuje Vladimír Országh?

Bavil jsem se s agentem i s klukama, kteří pod trenérem Országhem hráli. Dostali se ke mně jenom pozitivní ohlasy. Byl to jeden z hlavních faktorů, proč jsem se nakonec rozhodl pro Vervu.

Z Vervy odešel obránce Ščotka, bavil jste se s trenérem o své roli v týmu?

Oni ví, jaký typ hráče jsem. Podporuju útok, snažím se dát první dobrou nahrávku a chci být platný v defenzivě i ofenzivě. Nemluvili jsme o konkrétní roli, nicméně během rozhovorů s panem Hynkem a panem Országhem zaznělo, že bych měl být v prvních dvou obranných párech. Měl bych se objevit i na přesilovce. Doufám, že rovnocenně nahradím odcházejícího Honzu Ščotku.

Sledoval jste v minulé sezoně Litvínov?

Bral jsem Litvínov jako soupeře. Vím, že poslední roky hráli spíše ve spodních patrech tabulky, proto teď probíhají takové velké změny. Chci to změnit a doufám, že Litvínov bude na vyšších příčkách, kam také patří.

Přicházíte do nového klubu, měl jste nějaká doporučení od spoluhráčů?

Zajímala mě především práce trenéra, protože jsem chtěl vědět, co mě čeká.

Budete sledovat letošní MS v hokeji? Jaký tipujete výsledek?

Myslím si, že bychom měli postoupit do čtvrtfinále. Poslední roky se nám moc nedaří, ale čtvrtfinále bychom měli vybojovat určitě, potom se uvidí.