Podle šestadvacetiletého obránce byla právě znalost místního prostředí nejdůležitějším faktorem jeho návratu. „Je to tak. Nechtěl jsem jít nikam, kde to neznám. Guma (hlavní trenér Jiří Šlégr, pozn. red.) mi volal a říkal, že by byl rád, kdybych tu byl. To taky rozhodlo,“ zmínil Pavelka.

„Situace na Spartě byla taková, že jsem se nedostával do sestavy. Z extraligy přišly nějaké nabídky, ale zvolil jsem Litvínov, protože to tady znám. Moc jsem neváhal,“ doplnil.

Chemici se po čtvrtině extraligové programu nachází na předposledním místě, pouhé dva body před Zlínem. „Soutěž teprve začala. Nesledoval jsem všechny jejich zápasy, ale liga je každý rok vyrovnaná. Nemyslím si, že je to v tabulce nějak hodně bodově rozdílné. Nějak bych neřešil, že jsme dole,“ podotkl vítkovický odchovanec.

„Mužstvo je velice silné a nepatří tam dolů,“ pokračoval. „Věřím, že půjdeme nahoru, protože výkony síle kádru neodpovídají.“

Trenérský štáb si od Pavelky slibuje především kvalitní rozehrávku, podporu ofenzivy a přesilových her. „Guma ví, v čem vynikám. Budu se to snažit rozehrát klukům dopředu, aby měli dobře založený útok. Kromě toho chci pomoct v přesilovkách, aby padl nějaký ten gól. Ještě jsme se ale takhle o mojí roli nebavili. Budu se snažit být přínosem po všech stránkách.“

Už v pátek černožluté čeká velmi důležitý duel na ledě Kladna, přímého konkurenta v tabulce. „Těším se na to. Bude to můj první zápas proti Jaromíru Jágrovi. Teď bych se ale nedíval na Jágra, ale na to, že Kladno celkově hraje velmi dobře,“ řekl Pavelka.

A co bývalý reprezentační obránce prozradil o svém odchodu ze Sparty? „V hokeji to tak bývá. Máte období, kdy se vám daří a trenérům se líbíte. Pak přijdou jiní hráči, trenéři chtějí jiný typ hokeje a promíchá se to. Pak se ocitnete v situaci, kdy nehrajte. To je docela běžné,“ zakončil.