Zápasy z minulého týdne odehrála černožlutá družina na domácím ledě. Ve čtvrtek na sever Čech zavítala Sparta, litvínovský tabulkový soused. Pražané otevřeli skóre v 15. minutě, pouhou vteřinu před první sirénou srovnal David Jindra. V prostřední periodě strhl vedení zpátky na stranu hostí Simeon Gluzman, dvanáct minut před koncem srovnal Daniel Jouza. To však bylo z litvínovské strany vše, v čase 51:29 vsítil vítěznou branku Matěj Kuracina.

„Nechce se nám chodit víc do brány, chybí nám tlak. Pro to, abychom dali gól je to moc složité. Tisíc přihrávek bez střelby, končíme po rozích,“ shrnul kriticky trenér Litvínova Radek Mrázek.

„Chybí nám důraz v před brankovém prostoru, tím myslím před naší bránou. Necháváme v tom Zajdu (brankáře Zajíčka) samotného,“ dodal.

V sobotu čekal severočeské hokejisty další soupeř z hlavního města - Slavia Praha. Domácí do zápasu opět nevkročili optimálně a prohrávali po zásahu Dominika Němečka. Na srovnání Ondřeje Baláže odpověděl ve druhé třetině Robin Míšek a Slavia znovu vedla. Skvělé třetí dějství v podání chemiků ale znamenalo vítězství 4:2.

Černožlutí se stále drží na šesté příčce vyrovnané tabulky, na vedoucí Hradec Králové jim chybí sedm bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Přemysl Svoboda (10+15), na druhém místě bodování je David Jindra (10+12). V brance je jedničkou Šimon Zajíček

Pardubičtí hokejisté strávili minulý víkend na Moravě a zpátky na východ přivezli tři body. Po úvodní výhře ve Zlíně přišlo zaváhání proti olomouckým kohoutům.

Olomouc předvedla dobrý start do zápasu a od sedmé minuty vedla díky zásahu Davida Vosátka. Těsne za polovinou klání se trefil Matěj Tomajko a tato branka se ukázala jako vítězná. Až minutu a půl před poslední sirénou se prosadil hostující Michal Rouha, na rozdělení bodového přídělu to však nic nezměnilo.

Dynamo má na kontě o jeden bod víc než Litvínov, v jeho prospěch ale hovoří zápas k dobru. Pardubickému bodování vévodí Ondřej Rohlík (11+10), mezi obránci kraluje Jan Oliva (2+10). Nejvíce prostoru mezi třemi tyčemi dostává Vojtěch Nečas

Hradečtí junioři v listopadu zatím body ztratili jen jednou a vyhřívají se na prvním místě tabulky. Stejně jako jejich pardubický soused byli hráči Mountfieldu uplynulý týden na Moravě, s tím rozdílem, že vyválčili o bod více. Nejprve po nájezdech nestačili na Olomouc, chuť si ale spravili vítězstvím 5:3 nad Zlínem.

Zlín začal utkání lépe a po první třetině měl jednobrankový náskok díky Karlu Holíkovi. Po pětigólovém druhém dějství svítil na výsledkové tabuli výsledek 3:3 a rozhodnout musela poslední perioda. V té skórovali Vojtěch Síla s Matějem Morongem a o vítězi napínavého duelu bylo jasno.

„V první třetině jsme se trošku probírali, hra nebyla tak důrazná, jak bychom chtěli. Ve druhé jsme zase vyrobili individuální chyby, po kterých jsme inkasovali a prohrávali 1:3. Opět jsme ale dokázali zapnout a stáhnout skóre, od poloviny zápasu jsme hráli to, co jsme chtěli. A nakonec jsme skóre otočili,“ pravil kouč Východočechů David Kočí.

Z hlediska kanadských bodů je na tom nejlépe Petr Poppel (15+20), o šest bodů méně nasbíral Matěj Morong (11+18). Brankoviště nejčastěji střežil Tomáš Sajdl