Rozhovory 24.01.2021
Autor: Ondřej Mach

Takové zápasy jsou pro nás důležité, říká Ščotka po skalpu Zlína. A chválí Godlu

Chemikům se letos proti Zlínu daří, v neděli zvítězili i ve třetím vzájemném utkání. Domácí si během dvou minut prostřední části vytvořili klíčový dvougólový náskok, který jim v konečném součtu stačil na zisk tří bodů. Mezi střelce se zapsal i obránce Jan Ščotka.
„Myslím, že to pro diváka nebyl úplně pohledný zápas. Možná je škoda, že jsme nevyužili žádnou přesilovku. Ale hráli jsme dobře ve středním pásmu a moc jsme Zlín nepouštěli do šancí,“ hodnotil utkání nejproduktivnější bek Litvínova.

Zatímco loni bilance s Berany nebyla příliš dobrá, v této sezoně to černožlutým proti Moravanům jde.

„Podle mě je to Godličem v brance, protože chytá výborně. Dneska nás tam podržel, stejně jako v předchozích zápasech. To je velký faktor. Navíc dobře bráníme obranné a střední pásmo, to je důležité,“ podotknul Ščotka.

Zlín kromě toho patří mezi přímé konkurenty Severočechů. „Byli jsme si vědomi toho, že u nás byli na dostřel. Takové zápasy jsou pro nás moc důležité. Musíme je vyhrávat, abychom se udrželi v první desítce,“ dodává autor první litvínovské trefy.

Celý rozhovor s Janem Ščotkou:

Konto našeho srdce 24.02.2021

Konto našeho srdce připravuje již třetí "Vlasatý zápas"

Uskuteční se v pátek 5. března 2021 v rámci posledního domácího utkání základní části, ve kterém hostíme České Budějovice.Zápas bude opět spojen s veřejnou sbírkou, tentokrát budeme pomáhat pětileté Matyldě, která podstupuje onkologickou léčbu a přišla o své vlásky. Ve spolupráci se spolkem Nové háro a našimi partnery chceme malé Matyldě pořídit...
Více >
Mládež 12.02.2021

Prohlášení předsedy HC Litvínov Kamila Havelky k aktuální situaci

Vedení sportovního spolku HC Litvínov se vzhledem k pandemii a zrušení soutěží v aktuální sezóně rozhodlo snížit o 50% členské příspěvky pro své členy.
Více >
Mládež 03.02.2021

Útočník Skuhrovec bojuje o nominaci na MS U18, čeká ho další reprezentační kemp

David Skuhrovec se zúčastní dalšího kempu reprezentace do osmnácti let. Litvínovský útočník na něm bude bojovat o nominaci na dubnové mistrovství světa.
Více >