V neděli v 17:30 vyjedou litvínovští hokejisté k poslednímu, dvacátému zápasu před reprezentační přestávkou. Na ZS Ivana Hlinky přivítají Mladou Boleslav, které mají oplácet porážku z první čtvrtiny 1:2.

V sázce je možnost zaútočit na první "desítku" tabulky a zajistit si tak o chloupek klidnější přestávku.
Litvínov dělí od hraničního desátého, ale zároveň i devátého místa jediný bod. Současně je utkání důležité i z pohledu nutnosti v přímém souboji odrazit pronásledovatele. Bruslařský klub je sice poslední, ale ztrácí jen pět bodů.

Verva chce navázat na poslední tři zápasy doma, které vyhrála. Naopak venku se týmu nedaří, z posledních osmi utkání vyhrál mimo Litvínov jediné, byť na ledě tehdejšího premianta soutěže (ČB).

Na marodce zůstávají brankář Franěk a obránci Gula, Skuhrovec a Kousalík. Zdravotní potíže se objevily u Havelky, jako sedmý zadák bude připraven Ondřej Martinka, který má zkušenosti z minulého play off a v této sezóně působil v Litoměřicích a krátce v Rusku. Ostatních šest obránců bude stejných jako ve Zlíně.
V brance bude Martin Volke, který za padesát minut ve Zlíně inkasoval jen jednou. Útočné formace by měly být nezměněné.

"Zvažujeme, že začneme na čtyři útoky a v průběhu zápasu stáhneme hru na tři řady, je to poslední zápas," řekl trenér Jiří Kučera. "Uvidíme podle toho, jak budou kluci vypadat."

Tým se ze Zlína vrátil až dvě a půl hodiny po půlnoci. I proto v sobotu dopoledne trenéři naordinovali hráčům dobrovolný trénink.
"Kluci měli možnost jít do posilovny, na rotoped, nebo se protáhnout na ledě," doplnil asistent trenéra Kýhose.
Většina hráčů toho využila.

Boleslav naposledy podlehla v pátek doma Kladnu 4:6. Tým uzavírá tabulku, ale neztrácí kontakt s kluby před sebou a v žádném případě nebude lehkým protivníkem.

Bodování kraluje ex-Sparťan a kapitán týmu David Výborný, byť bilanci 4+12 mu kazí častá účast na ledě při inkasovaných gólech. Kanonýr Jaroslav Balaštík je zatím na šesti brankách.
V brance pravidelně nastupuje litvínovský odchovanec Jaroslav Hübl.
Zajímavý duel startuje v neděli v půl šesté!
Pak se soutěž na devět dní odmlčí.

Nedělní utkání bude zahájeno podpisem Charty Fair Play na ledě kapitánem mužstva domácích Martinem Ručinským.
Jeden z permanentkářů se opět může těšit na tučnou lahůdku od firmy ASTUR-KA.
Nezapomeňte na slosovatelný BREJK a střílení o televizi a šeky do Fanshopu.