Podceňovaný tým starších dorostenců nevstoupil do sezóny v tom nejlepším světle, ale zápas od zápasu se jejich předvedená hra zlepšuje. Litvínov postupně stoupá tabulkou a po 8. kole se nachází starší dorostenci už na třetím místě tabulky skupiny západ. „Vstup do sezóny se nám nepovedl podle našich představ, čekali jsme v úvodu lepší výsledky. Ze začátku jsme nebyli tolik sehraní, protože přišli nový hráči z mladšího dorostu. Postupně se to zlepšilo a tomu také odpovídají výsledky z posledních kol. Jestli takto budeme pokračovat dál, tak bychom se klidně mohli probojovat do té A – skupiny pro play off,“ věří nový kapitán Tomáš Kučera.

Od prohry po dobře rozehraném utkání s Plzní došlo v týmu starších dorostenců ke změně kapitána. Nové role se chopil Tomáš Kučera elitní levé křídlo první formace Litvínova. „Je to pro mě pocta nosit „céčko“ na dresu. Jsem typ člověka, co dokáže své spoluhráče nabudit i když se zrovna nedaří. V posledních utkáních se nám dařilo, takže to zatím funguje,“ pochvaluje si litvínovský levé křídlo.

Tomáš Kučera je zatím neproduktivnějším hráčem celé RAKO extraligy. V 8 startech vstřelil osm branek a přidal k nim stejný počet asistencí a vévodí, tak celé produktivitě staršího dorostu. „Nejproduktivnějším hráčem nejsem jen díky sobě, obrovskou zásluhu na tom mají především moji spoluhráči. Samotný hráč na ledě nic neudělá, ale nejdůležitější věc je, abychom hráli týmově,“ nabádá Kučera.

Litvínovský elitní útočník je překvapený, že se mu v sezóně tak daří. Kvůli zranění vynechal téměř celou letní přípravu. Na triumf v bodování však nemyslí, nejdůležitější je pro něj týmový úspěch. „Nečekal jsem, že budu po osmi kolech nejproduktivnějším hráčem celé ligy, protože jsem vynechal skoro celou letní přípravu kvůli zranění. Vyhrát bodování sezóny by bylo pěkné, ale o to mi nejde. Jde mi hlavně o to, abych byl týmu prospěšný a jestli budeme vyhrávat, tak jsou ty body jen takovým bonusem,“ dodává Kučera.

Již dříve se Tomáš Kučera objevil v reprezentačním výběru. Jestli bude v těchto výkonech pokračovat dál, tak má reálnou šanci se v reprezentaci znovu objevit. „Je to jen na mě a na mých výkonech, samozřejmě v tom hrají roli i reprezentační trenéři jestli si mě vyberou. Doufám, že dostanu šanci v reprezentaci, pokud ano. Tak bych chtěl ze sebe vydat maximum a být přínosem pro tým,“ vysvětluje litvínovský forvard.

Neproduktivnější hráč Litvínova si především pochvaluje spolupráci se svými kolegy z formace. „Nejlépe se mi na ledě spolupracuje s Josefem Stříbrným a Vlastimilem Pospíšilem. S Pepou Stříbrným si dokážeme vyhovět bruslařky, dobře se nám mezi sebou kombinuje a Vlasta má výbornou koncovku, takže se nám v lajně výborně spolupracuje. Hrajeme spolu navíc hodně dlouho, takže možná i proto se mi s nimi hraje takhle dobře,“ objasnil hlavní důvod skvělé spolupráce Tomáš Kučera.

Cílem litvínovských hokejistů je playoff a v případě postupu by samozřejmě chtěli dojít až k vysněnému titulu. „Naším cílem pro letošní sezónu je určitě playoff. V playoff už je všechno možné a jestli se tam dostaneme, tak se samozřejmě budeme snažit postoupit co nejdále,“ burcuje Kučera.

Většina hokejistů je pověrčivých a má své dané rituály před každým utkáním. Tomáš Kučera na takové věci moc není, ale přesto jeden rituál má. „Na nějaké rituály moc nejsem, ale před každým utkáním poklepu třikrát brankaře po levém a po pravém betonu,“ říká.