Litvínov nevstoupil do utkání vůbec špatně, měl několik příležitostí, Válek dokonce trefil tyčku Vladařovy branky. První slovo ale řekli hosté, kteří se prosadili po šťastné teči Rohlíka. Ve druhé třetině skřípali chemici zuby, protože rozhodčí odvolal Jarůškův gól. Shodou okolností tomu předcházela akce právě Svobody.

Třetí dvacetiminutovka začala opatrně, ale těsně před koncem Verva přece jen Vladaře prostřelila. Radoval se Martin Hanzl. Zápas se dostal přes prodloužení až do samostatných nájezdů, kde se více dařilo Dynamu. Verva však získala před reprezentační přestávkou alespoň bod.

Svoboda není žádný „nazdárkem“, v Extralize si připsal čtyři starty už v sezoně 2018/19. Tehdy ale vyšel bodově naprázdno a přesunul se zpět do černožluté juniorky. Postupně sbíral zkušenosti i v Litoměřicích a ústeckém Slovanu. V letošní sezoně stihl třináct prvoligových zápasů, v nichž se podílel na pěti brankách.

„Nechal jsem na hřišti všechno, co jsem mohl,“ řekl na úvod pozápasového rozhovoru. „Musím pracovat především na defenzivní činnosti,“ dodal smírně Svoboda. „Mohli jsme v klidu vyhrát, kdybychom proměnili šance,“ zamířil svá slova především na příležitosti sebe a spoluhráčů. Jeho parťák Lukáš Válek v první třetině trefil tyčku.

Svoboda se při svém návratu stal třetím nejvytíženějším útočníkem Vervy, v průběhu zápasu se dokonce přesunul vedle Jarůška a Hanzla. „Jsem rád za takovou příležitost,“ komentoval svůj vysoký ice-time. Svoboda se do Extraligy podíval po dlouhé době a rázem si na tempo zvykl. „Chance liga je dost podobná, ale dneska jsem cítil vysoké tempo. Měl jsem dokonce problémy, abych to udýchal,“ porovnával dvě nejvyšší hokejové ligy.

Jeho start byl poměrně hektický. „Včera (tj. v pondělí) mi to oznámili po tréninku v Litoměřicích,“ líčil dvacetiletý útočník. „Byl jsem rád, protože v Ústí jsem prakticky nehrál,“ pokračoval. Další Svobodovo působení v Litvínově je v rukou trenérů. „Zítra (tj. ve středu) hraju za Litoměřice, ty pak mají až do nového roku pauzu,“ vyprávěl svůj další plán. „Budu se snažit,“ uzavřel rozhovor.

Celý rozhovor s Přemyslem Svobodou: