Klub 06.11.2020
Autor: Klub

Startuje nový ročník ENYAQ Hockey League. Vybojuj si místo v HC VERVA Litvínov

Právě nyní odstartovala registrace do kvalifikace EHL, čímž byl zahájen druhý ročník jediné oficiální české ligy ve hře NHL. Zástupci všech týmů Tipsport extraligy svedou souboje pod novým názvem soutěže ENYAQ Hockey League a za podpory generálního partnera ŠKODA AUTO. Hraje se o 150.000 Kč, vítěz by měl být znám na začátku března 2021. Jak se můžeš zapojit?
Každý klub bude mít nově tříčlenný tým, který lze poskládat následujícími způsoby. Prvním je ten, kdy si klub nechá jednoho z gamera z minulé sezóny, druhého uvolní do finále kvalifikace, a následně z celorepublikové kvalifikace draftuje dva hráče. Druhou cestou je ponechání jednoho hráče, uvolnění druhého a následné doplnění jedním hráčem z celorepublikové kvalifikace a jedním dle vlastního výběru, takzvaně na divokou kartou. 

ENYAQ Hockey League se odehraje ve hře NHL 21, stejně jako minulý rok pak exkluzivně na konzolích Sony PlayStation 4. Jako herní režim byl zvolen tzv. Hockey Ultimate Team, zkráceně „HUT“. Jednotlivé fáze ročníku se uskuteční od listopadu do března 2021, kdy vyvrcholí play-off. V něm si čtyřka nejlepších týmů rozdělí prize money v hodnotě 150.000 Kč. 

Kvalifikace je otevřená všem zájemcům, jestli se tedy chcete stát účastníky druhého ročníku jediné oficiální soutěže v NHL 21, neváhejte a registrujte se. 32 nejlepších hráčů z veřejných kvalifikací doplní uvolnění účastníci minulého ročníku a utkají se v rámci finále kvalifikace. 28 hráčů se následně dostane do draftu, z něhož si extraligové kluby vyberou své zástupce.

 Základní část ENYAQ Hockey League má 13 kol, kdy se utká každý s každým. V rámci jednotlivých kol budou vždy dva zápasy vysílané ze studia. Veřejná online kvalifikace proběhne v období od 9. do 21. listopadu, následovat bude oficiální draft 28. listopadu 2020, 3. prosince se odstartuje základní část ENYAQ Hockey League. Ta potrvá do 18. února 2021, vrchol ročníku v podobě play-off je pak v plánu na období od 22. února do 4. března 2021.


Partneři vyhlížejí novou sezonu s velkým nadšením

„Značka ŠKODA svět elektronického sportu, který celosvětově roste ohromujícím tempem, dlouhodobě sleduje. Vnímáme dynamický a rostoucí trend tohoto odvětví a je tak možné, že v budoucnu zaujme esport důležitou pozici v rámci našich sponzoringových aktivit. Naše spojení s ledním hokejem trvá již více než 28 let, a to na různých úrovních – extraliga, česká reprezentace, partnerství v rámci hokejových MS, mládežnické soutěže apod. Je proto logické, že v rámci marketingové aktivace hledáme i nové možnosti a trendy, jak tento krásný sport představit co největšímu publiku ve všech věkových kategoriích. Jsme rádi, že nyní můžeme v roli generálního partnera ENYAQ hokejové ligy sledovat další rozvoj esportu v ČR. Vyjma partnerství s EHL chceme podpořit i samotné hráče, a tak jsme si pro členy vítězného týmu připravili mj. zápůjčku našeho nového elektromobilu ŠKODA ENYAQ iV na 4 měsíce a další zajímavé ceny. Bude tedy rozhodně o co hrát!“ říká Vítězslav Pelc, který je ve ŠKODA AUTO Česká republika zodpovědný za strategii sponzoringu a speciální projekty.

Hlavním partnerem ENYAQ Hockey League ve hře NHL21 se stala společnost Tipsport. „Pozici esportů pečlivě budujeme i interně. V rámci této specializace jsme významně posílili oddělení bookmakerů. Kurzy na esporty tak vypisujeme často jako první na světě a snažíme se vytvořit nejširší a nejstabilnější nabídku kurzů na českém a slovenském trhu. U velkých světových eventů vypisujeme řadu unikátních sázkových příležitostí,“ říká šéf oddělení esports Tipsportu Daniel Veselý. „Zaměřujeme se hodně na live sázky (může se sázet přímo v průběhu utkání), kde využíváme vlastní matematické modely. Využíváme také data našich partnerů, kteří jsou v esportech na nejvyšší úrovni. Esporty nás prostě baví, a tak chápeme, co od nás naši klienti očekávají,“ věří své strategii Daniel Veselý.

I za letošním ročníkem stojí agentura BPA, která marketingově zastupuje Tipsport extraligu, či hokejovou reprezentaci, technickým a organizačním partnerem je herní agentura Grunex.

„První ročník dopadl nad naše očekávání, byl velmi pozitivně přijat v herní komunitě. Smysluplnost a atraktivnost projektu v této po všech směrech složité době dokládá i spojení EHL s novými partnery v čele se Škoda Auto. V druhém ročníku bychom rádi zúročili společně s kluby nabrané zkušenosti a pevně věřím, že letošní sezóna ENYAQ hokejové ligy bude ještě napínavější a zajímavější, než ta předchozí. A to i díky zapojení partnerů, kteří kromě námi garantované prizemoney, jsou připraveni poskytnout další atraktivní odměny pro gamery. Děkuji tímto všem za spolupráci při přípravách, současným gamerům přeji mnoho zdaru a těším se také na nové tváře a hrdiny, které objeví letošní sezóna,“ uvádí za BPA vedoucí oddělení hokeje Petr Nitsche.

Staňte se právě vy druhým šampionem ENYAQ Hockey League! Registrace jsou spuštěny, neváhejte a připojte se.

Konto našeho srdce 13.01.2021

Konto našeho srdce vám nabízí svou pomoc i v letošním roce

O podporu KONTA NAŠEHO SRDCE mohou požádat lidé, kteří splňují podmínky žadatele o podporu.
Více >
Mládež 08.01.2021

Další pozvánka! Útočník Skuhrovec znovu pojede na kemp reprezentace U18

Litvínovský útočník David Skuhrovec je znovu v nominaci české reprezentace do osmnácti let. Od 10. ledna se zúčastní pětidenního kempu v jihomoravském Vyškově.
Více >
Konto našeho srdce 31.12.2020

Konto našeho srdce opět rozdávalo radost spolku Nové háro

Spolek Nové háro podporuje onkologicky nemocné děti v celé republice. Spolupracujeme spolu již od roku 2019 a pomohli jsme tak celkem osmi dětem a jedné mladé mamince.
Více >
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Vítkovice Steel