Robine, byla pro vás nominace na tak prestižní akci velkým překvapením, nebo jste s tím tak trochu počítal?

Bylo to velké překvapení. Kdybych se něco takového dozvěděl před sezónou, že budu na mistrovství světa a navíc v soupisce hned na první zápas, nevěřil bych tomu ani náhodou. Snažím se potvrdit formu, co mám a předvést co nejlepší výkony.

Mluvili jsme o tom, že jste odehrál první utkání na MS. Byl jste nervózní?

Nechtěl jsem si to nějak připouštět. Přece jen už na takové věci mám nějaká léta (úsměv). Myslím, že jsem nervózní nebyl. A pokud ano, tak to hned po rozbruslení nebo prvním střídání opadlo. Bylo to v pohodě.

Tak trochu černou kaňkou na vašem premiérovém startu na šampionátu byla prohra v úvodním utkání s Kanadou. Nebyli přeci jen proti takovému soupeři trochu nervózní i vaši spoluhráči? Spálili jste totiž obrovskou spoustu vyložených šancí. Kdybyste je proměnili, mohl konečný výsledek vypadat úplně jinak…

Nepřičítal bych to nervozitě. Spíš to byla smůla. Nedařilo se nám při zakončení, kdy nám odskakovaly puky. Byl to vyrovnaný zápas, ale Kanada byla efektivnější v koncovce.

Řekl jste, že je pro vás nominace překvapením. Jaké to tedy je být v jedné kabině, na jednom tréninku či střídačce s hvězdnými hráči, kteří například působí ve slavné NHL?

Každý hráč si většinou představuje, jak to asi v kabině národního týmu či v zázemí funguje. Nyní jsem měl možnost poznat, jak to vypadá zevnitř. Co spoluhráč, to velké jméno. Zvlášt v zápase proti Kanadě, kde je hvězda vedle hvězdy. Moc si to tady užívám a snažím se podávat co nejlepší výkony.

Máte za sebou úspěšnou sezónu v Litvínově. Plánujete zůstat v kádru VERVY a jednáte o nové smlouvě, nebo byste radši zamířil do zahraničí?

S Litvínovem jsem ve spojení. Měli by mi poslat nějaký návrh. Teď se tím ale nezabývám. Budu to řešit až skončí mistrovství a sezóna. Momentálně nemám informace o mém dalším pokračování.

Atmosféra v pátečním úvodním zápase šampionátu v AccorHotels aréně v Paříži byla špatná. Bylo znát, že Francouze hokej téměř nezajímá, a tak zely ochozy haly prázdnotou. Ve večerním utkání proti Kanadě to však zachránili čeští fanoušci, kterých dorazilo mnoho a velice významně zaplnili arénu. Co jste na tu atmosféru říkal?

Byl jsem překvapený, protože jsem nečekal, že přijede tolik našich fanoušků. Vypadalo to jako bychom hráli doma. Byli hodně slyšet a podporovali nás.

V sobotu vás čeká souboj s papírově snazším soupeřem. Do cesty se vám postaví Bělorusko. Co od tohoto duelu čekat?

Úplně přesně nevím, jak soupeř hraje, ale nečekám moc lehké utkání. Nebude příliš času na odpočinek. Nesmíme to podcenit, protože potřebujeme bodovat.