Starší dorostenci HC Litvínov absolvovali od pondělí do středy finálový turnaj o přeborníka České republiky na ZS ve Velkých Popovicích (4. - 6. dubna). Po porážce s Vítkovicemi a výhře nad Pardubicemi nestačili v posledním utkání na Zlín a vybojovali bronzové medaile. Je to největší litvínovský úspěch v této kategorii v její několikaleté existenci.

Finále se hrálo systémem každý s každým.
Za výhru byly 3 body, za remízu po bodu a 5-ti minutové prodloužení, event. samostatné nájezdy, určovaly držitele druhého bodu.
Účastníci: HC PSG Zlín, HC Vítkovice Steel, HC Litvínov a HC Eaton Pardubice.

Program turnaje a výsledky:

4. 4. 2011, pondělí
09:30  Zlín - Pardubice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
12:30  Vítkovice - Litvínov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
V prvním zápase Litvínov neuspěl proti severomoravskému soupeři. Mladíci z Ostravy získali vedení v polovině zápasu a osm minut před koncem přidali druhý gól.
Trenér Jaroslav Hübl: "Snažili jsme a bojovali, měli jsme v zápase i víc ze hry, ale nebyli jsme schopni dát gól, to byl hlavní problém. Vyhořeli jsme na naší tradiční slabinu - koncovku. Je to škoda, protože jinak jsme na soupeře měli."

09:30  Pardubice - Litvínov 2:4 (1:1, 1:0, 0:3) Procházka 3, Trübenekr
Poprvé na finálovém turnaji Litvínov skóroval a poprvé i zvítězil. Ve svém druhém vystoupení  zdolal Pardubice, které jediné zůstávají bez bodu. Už v 5. minutě utkání získal týmu vedení Trübenekr. Soupeři se góly v 15. a 27. minutě podařilo skóre otočit, ale pak si obrat přichystali i černožlutí. Třetí dějství zápasu zastihlo ve skvělé formě Jakuba Procházku, který třemi góly ve 42., 47. a 55. minutě upravil na 2:4. Na všechny čtyři góly Litvínova přihrával Jakub Zdeněk.
Trenér Jaroslav Hübl: "Podali jsme podobný výkon jako den předtím proti Vítkovicím. Dvě třetiny jsme se dá se říct trápili střelecky. Ve třetí části se to zlomilo a začalo nám to tam padat. Kluci chtěli a jsme šťastní, že jsme vyhráli."
Litvínov se tak hodně přiblížil zisku některé z medailí.

12:30  Zlín - Vítkovice 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Variant konečného umístění je ještě mnoho, o všem rozhodne až poslední, třetí hrací den.
Jistoty jsou zatím pouze dvě: Zlín nemůže skončit poslední a Pardubice se nemohou stát mistrem.

tabulka po 2. dnu
1. Zlín             5:2  6 bodů
2. Vítkovice     4:3  3 body
3. Litvínov        4:4  3 body
4. Pardubice    2:6  0 bodů

6. 4. 2011, středa
09:30  Vítkovice - Pardubice 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Po tomto utkání má Litvínov jistou minimálně bronzovou medaili.

12:30  Litvínov - Zlín 2:4 (1:2, 0:1, 1:1) Mical, Písařík
V polovině první třetiny dvakrát udeřil Zlín a získal dvoubrankový náskok. Litvínov záhy kontroval a do kabin šel poprvé za těsně nepříznivého stavu 1:2. V bitvě kdo s koho po změně stran se štěstí přiklonilo na stranu Moravanů, kteří ve 35. minutě upravili na 1:3. Tento stav vydržel až do závěru. V něm Litvínov odvolal brankáře a půldruhé minuty před koncem snížil na 2:3. Při pokračování power play měl ale poslední slovo soupeř, 2:4.
Trenér Jaroslav Hübl: "Začátek zápasu se nám moc nepovedl. Dostali jsme se pod tlak a inkasovali góly. První třetina z naší strany příliš dobrá nebyla. Ve druhé jsme se dostali do zápasu a v závěrečné získali převahu. Měli jsme šance, gól jsme bohužel dali až v předposlední minutě při power play. Neodehráli jsme špatný zápas, přibrzdila nás znovu koncovka, náš největší problém.

Konečná tabulka a pořadí MČR
1. Zlín          9:4     9
2. Vítkovice 11:3    6
3. Litvínov   6:8    3
4. Pardubice 2:13  0

Trenér J. Hübl: "Bronz považuju za obrovský úspěch. Kdyby mi někdo před sezónou řekl, že skončíme třetí, myslel bych, že se zbláznil. Navíc nám někteří kluci chyběli, takže jsme velmi spokojeni."

Do bojů o medaile se litvínovští dorostenci kvalifikovali devátým místem v tabulce po dlouhodobé části extraligy staršího dorostu.
Následně vyřadili v osmifinále play off Hradec Králové poměrem 2:0 na zápasy a poté si ve čtvrtfinále poradili s druhým celkem tabulky z Českých Budějovic, rovněž výsledkem 2:0 na zápasy.