A-tým 11.01.2009
Autor: Redakce

Sparta o gól úspěšnější

0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4. Vývoj skóre napovídá mnohé o dramatičnosti duelu v Tesla Aréně. Litvínov bojoval, podal výrazně lepší výkon než na Kladně. Nakonec těsně nebodoval a na první příčku ztrácí po 40 kolech ze 4. místa jeden bod. ...
branky: 13. Netík, 15. Výborný, 40. Broš, 51. Ton, 58. Kafka - 11. Černý, 33. Kubinčák, 45. Jenáček, 53. Hübl

0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4. Vývoj skóre napovídá mnohé o dramatičnosti duelu v Tesla Aréně. Litvínov bojoval, podal výrazně lepší výkon než na Kladně. Nakonec těsně nebodoval a na první příčku ztrácí po 40 kolech ze 4. místa jeden bod.

Petr Franěk vynechal nedělní zápas, Jaroslavu Hüblovi kryl záda třetí gólman Miroslav Brzobohatý. Do hry se naopak vrátil František Lukeš. Z Mostu si Litvínov vypůjčil svého odchovance, útočníka Lukáše Bednaříka.

Pískal sudí Šindler a jako první jeho 'Šindler list' zaplnil domácí Vykoukal v 7. minutě. Litvínov byl deset minut jednoznačně aktivnější a prosadil se i brankově: v 11. minutě dorážel Šlégrovu střelu Jakub Černý.

Po závaru vyrovnal Netík a domácí dostal do vedení Výborný. V 17. minutě dostala první výhodu Sparta po Bednaříkově vyloučení a ve dvacáté další po Walterově faulu. Nicméně do kabin šly oba týmy za stavu 2:1.

Ve druhé přestávce se skóre neměnilo až do 33. minuty, kdy litvínovské fandy rozjásal v přesilovce Kubinčák, který kotouč dostal do sítě odrazem o domácího Jerofejevse. Ve 37. minutě se Spartě naskytla půlminutová výhoda hry pět na tři. Litvínov se ubránil, ale po vyhození kotouče do hlediště musel znovu do tří. V poslední minutě druhé třetiny Broš znovu strhl vedení na stranu Pražanů.

V 5. minutě třetího dějství srovnal tečí Vobořilovy rány Jenáček a žlutočerný ostrov na tribunách opět začal věřit v bodový zisk. Zejména poté, co na gól Tona odpověděl 19. letošním zásahem Viktor Hübl. Povzbuzení hosté mohli jít i do vedení, dvě a půl minuty před koncem však stihl Spartě zařídit body mladý Kafka.

Marian Jelínek: 'Myslím, že to byl nadprůměrný hokej. Pro diváka atraktivní, protože jsme se přetahovali o vedení. Když soupeř tolikrát vstane a vyrovná, tak už člověk ani nevěří, že se nám podaří ještě gól dát. Nakonec jsme rozhodli dvě a půl minuty před koncem, takže jsme velice spokojení se třemi body. Z dlouhodobého hlediska jsme spokojeni i s tím, že už jsme jediné mužstvo, které inkasovalo méně než sto branek. Litvínov je pro nás nepříjemný soupeř. Ke svému klasickému hokeji přidal ještě tvrdost, zarputilost a bojovnost.'

Petr Rosol
: 'Odehráli jsme docela slušné utkání. Bohužel jsme udělali pár individuálních chyb, které tak zkušené mužstvo, jako je Sparta, dokázalo využít. Sice jsme opět prohráli, ale nemyslím si, že bychom byli v krizi. Prohráli jsme o gól s kvalitním soupeřem a jen se od nás malinko odklonilo štěstí, které jsme dříve měli. Teď ale musíme v úterý doma uspět proti Třinci.'
Žáci 20.06.2019

Třeťáci si zpestřili letní přípravu plaváním

Třetí třída v rámci letní přípravy navštívila plavecký bazén, kde absolvovala další z mnoha tréninků.
Více >
Konto našeho srdce 18.06.2019

Konto našeho srdce podpořilo spolek Nové háro a pomohlo získat Karolínce paruku z pravých vlasů

Konto našeho srdce opět rozdávalo radost a podpořilo spolek Nové háro. Cílem bylo splnit Karolínce, která podstupuje onkologickou léčbu, přání získat paruku z pravých vlasů.
Více >
Konto našeho srdce 17.06.2019

Konto našeho srdce spolu s Jakubem Petružálkem převzali šek od litvínovských veteránů.

Spolek Veteráni Litvínov a Destinační agentura Krušné hory připravili na sobotu 15.6.2019 zahájení turistické sezóny, konal se již IV.ročník srazu veteránů a souběžně probíhal program i na letišti u Braňan.
Více >