A-tým 10.11.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Spadl nám kámen ze srdce, říká Martin Havelka, jehož branka nastartovala litvínovský obrat

Litvínov konečně získal první body do tabulky, díky odvážnému výkonu na ledě brněnské Komety se odlepil ode dna a patří mu aktuálně dvanáctá příčka. Úvod ale vypadal podobně jako v předchozích zápasech, protože Severočeši nešťastně inkasovali, ve druhém dějství ale musel brankář Vejmelka třikrát lovit puk ze své sítě. Obrat nastartoval svým gólem Martin Havelka.
„Potřebovali jsme body jako sůl,“ usmíval se po utkání útočník. „I v předchozích zápasech jsme hráli dobře, ale nedávali jsme góly,“ ohlédl se za utkáním s Plzní. „Vždy nás položila inkasovaná branka, protože po ní se to s námi vezlo,“ pokračoval. „S Brnem jsme znovu dostali gól, ale poté jsme ukázali sílu kádru a dokázali jsme se nastartovat,“ hodnotil první bodový zisk Havelka.

Verva prohrála s Plzní vysoko 1:4 a měla co napravovat. „My jsme si řekli, že ten zápas musíme hodit za hlavu,“ řekl forvard. „Proti Brnu se nám ale zápas povedl a doufám, že na něj navážeme,“ dodal dvaadvacetiletý hráč. „Musíme získávat body, protože ty nám zvedají sebevědomí a to je hrozně důležité,“ nastínil plány do dalších kol.

Havelkův okamžik přišel ve 24. minutě, kdy se ujal kotouče a rychlými tempy se přiblížil až k Vejmelkovi. V rozhodujícím okamžiku zvolil nejlepší zakončení, trefil skulinku mezi brankářovými betony. „Parádně mi to nahrál Filip Helt,“ poděkoval na dálku spoluhráčovi. „Rychle jsem to šoupl mezi betony, puk se rychle odrazil a já nevěděl, jestli to byla branka nebo ne,“ popsal pocity bezprostředně po gólu.

Mladý útočník zavelel svou trefou k obratu, protože minutu po něm slavil Ščotka. „Dokázali jsme srovnat a to nás nakoplo,“ líčil osud utkání. Verva po dvou třetinách vedla 3:1, v samotném závěru se však strachovala o výsledek. „Sledoval jsme to zprostředkovaně, protože jsem po mém gólů odstoupil,“ vypověděl Havelka.

„Už od začátku jsem cítil v kabině chtíč vyhrát,“ rozpovídal se o atmosféře před zápasem.

Martin Havelka se usadil ve čtvrté formaci, kde působí spolu s Filipem Heltem a Pawlem Zygmuntem. „Chybí nám zkušenosti, ale na druhou stranu si zakládáme na fyzické hře,“ řekl člen čtvrté lajny, která dokáže soupeřům zatopit.

Rodák z Mostu se v závěru rozhovoru zaměřil také na přerušenou sezonu. „Je to těžké, protože člověk neví, jestli se vejde do sestavy,“ pokračoval Havelka. „Do toho všeho jsme několikrát začínali od začátku,“ zmínil se o třech přerušeních kvůli koronaviru. Celou Extraligu teď čeká celkem pestrý program, Verva má naplánované i tři zápasy týdně. „Mně to vyhovuje, alespoň nevypadnu z tempa,“ dodal na závěr. 
Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >