„Potřebovali jsme body jako sůl,“ usmíval se po utkání útočník. „I v předchozích zápasech jsme hráli dobře, ale nedávali jsme góly,“ ohlédl se za utkáním s Plzní. „Vždy nás položila inkasovaná branka, protože po ní se to s námi vezlo,“ pokračoval. „S Brnem jsme znovu dostali gól, ale poté jsme ukázali sílu kádru a dokázali jsme se nastartovat,“ hodnotil první bodový zisk Havelka.

Verva prohrála s Plzní vysoko 1:4 a měla co napravovat. „My jsme si řekli, že ten zápas musíme hodit za hlavu,“ řekl forvard. „Proti Brnu se nám ale zápas povedl a doufám, že na něj navážeme,“ dodal dvaadvacetiletý hráč. „Musíme získávat body, protože ty nám zvedají sebevědomí a to je hrozně důležité,“ nastínil plány do dalších kol.

Havelkův okamžik přišel ve 24. minutě, kdy se ujal kotouče a rychlými tempy se přiblížil až k Vejmelkovi. V rozhodujícím okamžiku zvolil nejlepší zakončení, trefil skulinku mezi brankářovými betony. „Parádně mi to nahrál Filip Helt,“ poděkoval na dálku spoluhráčovi. „Rychle jsem to šoupl mezi betony, puk se rychle odrazil a já nevěděl, jestli to byla branka nebo ne,“ popsal pocity bezprostředně po gólu.

Mladý útočník zavelel svou trefou k obratu, protože minutu po něm slavil Ščotka. „Dokázali jsme srovnat a to nás nakoplo,“ líčil osud utkání. Verva po dvou třetinách vedla 3:1, v samotném závěru se však strachovala o výsledek. „Sledoval jsme to zprostředkovaně, protože jsem po mém gólů odstoupil,“ vypověděl Havelka.

„Už od začátku jsem cítil v kabině chtíč vyhrát,“ rozpovídal se o atmosféře před zápasem.

Martin Havelka se usadil ve čtvrté formaci, kde působí spolu s Filipem Heltem a Pawlem Zygmuntem. „Chybí nám zkušenosti, ale na druhou stranu si zakládáme na fyzické hře,“ řekl člen čtvrté lajny, která dokáže soupeřům zatopit.

Rodák z Mostu se v závěru rozhovoru zaměřil také na přerušenou sezonu. „Je to těžké, protože člověk neví, jestli se vejde do sestavy,“ pokračoval Havelka. „Do toho všeho jsme několikrát začínali od začátku,“ zmínil se o třech přerušeních kvůli koronaviru. Celou Extraligu teď čeká celkem pestrý program, Verva má naplánované i tři zápasy týdně. „Mně to vyhovuje, alespoň nevypadnu z tempa,“ dodal na závěr.