O měsíc a čtyři dny byl tento zápas posunut z původního řádného termínu 17. kola. V původním datu se nemohl odehrát, protože den předtím hrál Litvínov ve Švédsku utkání Ligy mistrů.

Nyní ke svému v pořadí už osmadvacátému zápasu sezóny vstupuje HCVL na posledním místě tabulky s pětibodovou ztrátou na Karlovy Vary (které mají odehrán o zápas víc).

O něco lépe sice zní informace, že na „desítku“ tým aktuálně ztrácí stále ne nepřekonatelných osm bodů, i to, že doma vyhrál poslední dva zápasy. Ale situaci na chvostu pořadí Litvínovu mimo jiné zkomplikovaly dvě víkendové výhry Karlových Varů, v Plzni a nad Třincem, i úspěch Zlína nad Spartou. Tyto výsledky jej usadily hlouběji na čtrnácté příčce.

Oba úterní soupeři se střetnou v opačném rozpoložení z minulého zápasu. Zatímco Kometa v Ostravě-Vítkovicích v neděli 1:0 zvítězila, Verva na ledě prvního týmu tabulky stejným poměrem prohrála.

Mužstvo trenérů Rulíka a Šlégra se nedopustilo jediného oslabení za faul. Jednou špatně střídalo, jednou vyhodilo puk do hlediště a jednou byl Válkův zákrok ohodnocen trestným střílením.

Minimálně dvakrát tým nastřelil tyč, Pavlíkem a Lukešem, přičemž Lukešově ráně chyběly spíš milimetry než centimetry. To byl opravdu odraz, který se málokdy vidí, břevno, tyč, tyč...

Tým se musel vyrovnávat s už poměrně značnou marodkou. K dispozici nebyli: brankář Janus, distancovaný obránce Gula a útočníci Trávníček, Martynek, Písařík, Šrámek. V obou víkendových duelech nastoupil Jiří Doležal z Mostu (dříve Slavia).

Nic naplat, do dalšího boje je nutno jít zase s čistou hlavou a s otevřeným hledím! A i s vírou, že vrtkavá paní Štěstěna se teď třeba zase nakloní na druhou stranu.

První vzájemný duel v letošní TELH prohrál Litvínov doma 2:3 brankou Buriana v 58. minutě.
Jak dopadne odveta?