Litvínovský dorost se nepotýká se zvlášť dobrou formou. Nešťastná šňůra sedmi proher začala 29.1. v královéhradecké ČPP Aréně, kde s domácím týmem prohráli 2:1. Dále selhal v utkání právě proti Kladnu (2:4), Liberci (1:7), Plzni (2:3), Slavii (1:2) a naposled Hradci Králové (1:5).

Kladenští Rytíři se nacházejí na opačném konci tabulky. Na něm se drží díky konzistentním výkonům z posledních zápasů, kdy si poradili s Hradcem Králové (6:2) a Libercem (5:3). Po těchto výhrách je čekaly dvě porážky s Plzní v řadě. Poprvé 3:7 a ve druhém zápase 3:5. Poslední výhru zaznamenali proti Slavii (5:3).

Vzájemné zápasy lépe zvládli hráči Kladna s bilancí 2:3 z pohledu litvínovského dorostu. Tým se severu Čech odstartoval tyto utkání lépe, když na domácím ledě zvítězil 4:1. Druhý mač zvládli lépe kladenští vysokou výhrou 7:3. Další zápasy se už odehrály v rámci 2. části sezony. Litvínov znovu zvládl lépe první klání, když vybojoval vítězství 6:5 po prodloužení. Zbylé dva ovládlo Kladno, když nejprve zvítězilo doma 4:3 po prodloužení a v Litvínově 4:2.

Jednoznačné číslo jedna mezi maskovými muži Litvínova je David Čermák s průměrem zákroků 92,02%. V ofenzivě se mezi beky nejlépe daří Lukáši Hocelíkovi (4+15). Klubové produktivitě vládne Dominik Brouček (27+27), druhou příčku obsazuje stále Marek Slavík (24+26) a změna není ani na místě třetím, kde se nachází Marek Krocker (16+24).

Obránci Kladna se mohou v brankovišti spolehnout především na Marka Suka (89,17%). Z obránců má nejvíce bodů Jiří Ticháček (16+27). Bodově se nejlépe daří Matyáši Šapovalivovi (17+37), na záda mu dýchá Samuel Chrenka (28+21) a třetí je Samuel Chrenka (26+17).