Mladé pušky jsou po osmi odehraných zápasech na pátém místě tabulky s osmibodovou ztrátou na vedoucí Karlovy Vary. Další bodový zisk se pokusí přidat na ledě soupeřů z nižších pater tabulky - Třince a Vítkovic.

K poslednímu klání nastoupili chemici na domácím ledě minulou sobotu. Mladá Boleslav byla bezpochyby jedním z těžších soků, zpočátku se hrálo hodně defenzivně. Skóre otevřel už v šesté minutě Fišer po souhře se Svobodou, Bruslaři vyrovnali po sedmi minutách, když se prosadil Petržílka.

Hned v úvodu druhého dějství se po osvědčené spolupráci se Svobodou znovu trefil Fišer. Další branka už v utkání nepadla, zejména díky skvělým gólmanům. Domácí Zajíček si připsal 40 zákroků.

„Z obou stran to byl boj, hokejových věcí tam bylo poskrovnu. Je škoda našich neproměněných šancí. Tradičně musím pochválit brankáře Zajíčka,“ pravil po zápase litvínovský trenér Mrázek.

Dvě asistence zapsal navrátivší Přemysl Svoboda, který byl v loňském ročníku nejproduktivnějším hráčem. „Bylo to hodně o bojovnosti. Z pohledu naší lajny super, s klukama jsme si sedli. Jouzič je rychlý, má střelu, všechno. Fíša se zase hodí do kombinace, formace šlapala, jak měla. Musím pochválit i beky: všechno bylo, jak jsme si řekli,“ vyzdvihl celkovou spolupráci šikovný útočník.

Svoboda se po nějaké době mezi muži vrátil zpátky do juniorské kategorie, hlavu si z toho však nedělá. „Hokejový život je nahoru dolu. Uděláš jednu chybu a jsi zase na začátku. Mám výhodu, že tady ještě můžu hrát. Teď musím předvádět dobré výkony, abych pak mohl zase hrát za chlapy. Pár zápasů se povede a jsi zase tam, kde jsi byl. Největší chyba by byla, kdybych byl otrávený, že hraju za juniorku. To by byla cesta do pekel,“ doplnil Svoboda.

Bodování Litvínova nemá jasného lídra, hned šest hráčů nasbíralo sedm bodů. Nejlepšími střelci jsou David Jindra a Lukáš Stehlík, z beků je nejproduktivnější Ondřej Baláž. Brankoviště střeží Šimon Zajíček, záda mu kryjí Martin Pejsar a Ondřej Zelenka

Oceláři po loňském úspěchu prožívají velmi nepovedený start do soutěže. Na výhru čekali až do pátého kola, prozatím to však bylo jejich jediné vítězství. V tabulce tak okupují až sedmnáctou příčku, majíc o pouhý bod víc než poslední Slavia.

Minulou sobotu zamířili Slezané na led olomouckých kohoutů. Domácí k úspěchu nakročili dvěma slepenými brankami v první třetině, ještě před sirénou snížil Indrst. V prostřední třetině ale Mora přidala další dva góly a pohodlný náskok udržela až do konce. Třinec navíc výrazně přestřílela.

„Hodnotí se nám to těžce. Všechny čtyři góly jsme soupeři vlastními chybami darovali a spoustu šancí, které jsme měli jsme bohužel neproměnili. Takže ten výsledek je jaký je,“ řekl stručně třinecký kouč Jiří Juřík.

Individuálním statistikám Ocelářů vévodí Nico Geidl (4+1), za ním je obránce Šimon Jenáček (2+2), který před sezonou přišel ze Vsetína. Téměř stejný prostor v kleci dostávají Patrik Švančara a Štěpán Švehlák

Vítkovice jsou na tom o něco lépe než Třinec, na Litvínov ztrácí jen dva body. Ostravané za sebou mají tříbodový týden: nejprve vyhráli v Olomouci a následně nestačili v přestřelce na Zlín.

Na ledě Beranů padly dva góly v první minutě, na domácí trefu odpověděl Beránek. V 10. minutě pak vedení na hostující stranu strhl Bernovský. V prostřední periodě oba celky skóroval dvakrát, posledních dvacet minut ale bylo jasně ve zlínské režii. Berani nasázeli čtyři branky a před vlastními fanoušky zvítězili 7:4.

Na čele vítkovického bodování je Adam Beránek (7+2), jenž je zároveň i nejlepším střelcem. Ze zadních řad je neproduktivnější Dominik Věntus (2+3). V brance se střídají Dominik Piták a Ondřej Dolíška