V akci ses naposledy objevil 13. prosince. Jak to s tebou vypadá nyní, případně o jaké zranění se jedná?
V zápase proti Liberci jsem si zlomil lýtkovou kost v oblasti kotníku. Nyní se snažím posílit a rozhýbat nohu.

Kvůli zranění už jsi chyběl na přelomu října a listopadu…
Tehdy jsem si zlomil klíční kost, když jsem nebyl připravený na souboj.

Jak zdravotní trable snášíš? Už v minulém ročníku jsi měl problémy s kolenem.
Není to jednoduché, snažím se zůstat silný v hlavě. Se zraněními se potýkám celý rok.

Kdy by ses mohl vrátit do hry a jak probíhá rehabilitace?
Rehabilituji s fyzioterapeutkou, snaží se mě dát do pořádku. Návrat nedokážu vůbec odhadnout.

Dorostu se po dobrém startu ročníku přestalo dařit, z posledních deseti utkání vyhrál jen třikrát. Co za tím vidíš?
Vůbec nevím, co za tím může být. Myslím, že se tým zvedne a začne vyhrávat. Sílu na to má.

Mužstvo se oproti loňsku trochu obměnilo, hodně dorostenců dostává šanci v juniorce. Myslíš, že se to projevuje na výsledcích?
Je dobře, že dostávají šanci hrát za juniory. Myslím, že tým má pořád sílu na to vyhrávat. Na výsledcích se to projevuje minimálně.

I ty jsi dvakrát naskočil v juniorské kategorii. Jak velká změna to pro tebe byla?
Z dorostu je to velký skok, ale juniorský hokej mě bavil. Rychlost hry je podobná reprezentaci.

V letošní sezoně jsi toho zatím moc neodehrál, když už jsi ale nastoupil, tak jsi byl na ledě hodně vidět. Jak jsi spokojený se svými výkony?
V každém zápase jsem chtěl pomoci týmu k vítězství. Výkony jsou těžké zhodnotit, když jsem odehrál tak málo zápasů. Myslím, že nebyly špatné.

Proti Kobře jsi zapsal hned šest bodů. Zažil jsi někdy podobné utkání?
Byl to zápas, kdy jsme se na začátku hledali, ale nakonec z toho bylo vysoké vítězství. Díky dobrým spoluhráčům jsem takové utkání už zažil.

Jaké máš před sebou osobní cíle do budoucna?
Návrat do reprezentace, i když vím, že to nebude hned. Příští rok chci mít kvalitní čas na ledě v juniorce a hlavně nebýt pořád zraněný.